неділя, 10 березня 2024 р.

ОІСТ в 2019-2023 роках

Звіт про діяльність громадської організації «Одеський інститут  соціальних технологій»
у 2019-2023 роках


Протягом значної частини звітного періоду діяльність Інституту відбувалась в умовах пандемії Covid-19 (2020-2021) та широкомасштабної російської агресії (2022- 2023), що, з одного боку, завадило виконанню стратегічних завдань організації, а з іншого – зумовило фокусування діяльності ОІСТ на допомозі внутрішньо переміщеним особам (ВПО), допомозі ЗСУ і сприянні ефективному управлінню громадами в умовах воєнного часу.

1.  Проєкти, реалізовані Інститутом протягом звітного періоду:

2018-2023. Інститут разом із ЦППР (Ігор Коліушко) та регіональними партнерами – громадськими організаціями з Дніпра, Харкова, Львова, Волині бере безпосередню участь у діяльності Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN в межах Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. В межах реалізації проєкту фахівцями Інституту та залученими експертами підготовлено близько 50 аналітичних матеріалів, організовано більше 15 публічних заходів.

2020-2023. Інститут разом із Благодійним Фондом "Горєніє" (Денис Гречко) реалізував 2 проєкти, спрямовані на розвиток "прифронтових" територіальних громад Донецької і Луганської областей, в межах якого розроблено програми і проведено навчальні курси для активістів вказаних громад, записано відеороліки з вирішення найбільш важливих питань життєдіяльності громад та участі громадськості у формуванні та реалізації місцевої політики. 

2020-2021. Інститут разом із ВГО "Асоціація сприяння самоорганізації населення" (Олексій Колесников) за підтримки МФ "Відродження" узяв участь у реалізації проєкту "Побудова діалогу та взаєморозуміння між громадами Ізмаїльського району", в межах якого здійснював комплекс медіаційних заходів з розв'язання конфліктів у Суворовській громаді на стадії її створення та становлення, а також у розробці Статуту цієї громади.

2021-2022. Інститут за підтримки МФ "Відродження" реалізував проєкт "Доброславська територіальна громада – єдина заможна родина", який сприяв перетворенню об'єднаної Доброславської ТГ на самодостатню громаду на основі створення умов для максимального включення у цей процес підприємців та усіх небайдужих мешканців громади, навчання та задіяння внутрішніх матеріальних і нематеріальних ресурсів. Підготовлено пропозиції з розробки Статуту ТГ, оновлення Регламенту селищної ради, положень про постійні комісії, про старост, а також створення Ради старійшин та Молодіжної ради.

2022-2023. Інститут за підтримки МФ "Відродження" реалізував проєкт "ВПО в територіальних громадах: алгоритм успішної інтеграції", в межах якого досліджено проблеми соціальної адаптації та інтеграції ВПО, надано рекомендації щодо покращення цих процесів, підготовлено каталог соціальних служб та ГО, які опікуються ВПО, надано допомогу у створенні громадської організації ВПО, створено для них мережу творчих кластерів.

2022-2023. Інститут за підтримки МФ "Відродження" реалізував проєкт "Стратегія розвитку Доброславської громади: формуємо та реалізуємо разом", в межах якого спільними зусиллями представників місцевої влади, громадськості і бізнесу розроблено проєкти Стратегії і Плану заходів з її реалізації, проведено навчання виконавців.

2023-2024. Інститут за підтримки МФ "Відродження" реалізує проєкт "Інституалізація процесів адаптації ВПО у громадах через місцеву демократію", в межах якого у містах Одесі, Чорноморську і Южному Одеської області формується інститут громадських радників з питань ВПО при місцевих головах, впроваджується методика соціопсихологічної діагностики стану ВПО та вжиття засобів ар-терапії на базі творчих фотографічного, літературного, образотворчого і краєзнавчого кластерів.