пʼятниця, 24 березня 2023 р.

ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ Одеського інституту соціальних технологій у 2022 році


Діяльність ОІСТ у 2022 році відбувалась в умовах російської агресії, що зумовило переважне фокусування на допомогу вимушено переселеним особам (ВПО), сприяння ефективному управлінню громадами в умовах воєнного часу та допомогу ВСУ.

НАУКОВА, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ТА ОРГАНІЗАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
  • У періодичних виданнях, які включені до Scopus та Web of Science, вийшли наукові публікації за участі членів ОІСТ: Дуліної О., Колісніченко Н., Піроженко Н., Саханенка С.
  • Члени ОІСТ як викладачі ОРІДУ НАДУ забезпечили у 2022 році наукове керівництво підготовкою загалом 64 магістерських робіт, у т.ч.: Дуліна О. - 10, Колісніченко Н. - 12, Крупник А. - 12, Липовська С. - 7, Піроженко Н. - 11, Саханенко С. -12.
  • Члени ОІСТ з перших днів війни включились у волонтерський рух. Зокрема, була надана матеріальна допомога на придбання для ЗСУ певної амуніції та на підтримку постраждалих.

НАУКОВО-ПРИКЛАДНА ТА КОМУНІКАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЧЛЕНІВ ОРГАНІЗАЦІЇ
  • 29.01.2022 проведено чергові Загальні збори ГО "Одеський інститут соціальних технологій", на яких було підбито підсумки роботи за 2021 рік, підтримано рішення Дирекції ОІСТ про прийняття в члени ГО «Одеський інститут соціальних технологій» Н.М. Колісніченко та В.С. Свічинського.
  • Експерти ОІСТ Крупник А. та Орлова А. надали методичну допомогу Управлінню по комунікаціях та інформаційній політиці Одеської ОВА у розробці проєкту Регіональної програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2023-2026 роки, яка була затверджена розпорядженням голови Одеської ОВА від 02.01.2023 № 5/А-2023.
  •  Відповідно до розпорядження голови Одеської РДА Одеської області Крупник А. виконував функції координатора Ініціативної групи з підготовки і проведення установчих зборів Громадської ради при РДА, які було намічено на 25.02.2022. На жаль, широкомасштабне вторгнення росії завадило планам створення тоді Громадської ради при РДА.
  • Експерти ОІСТ Крупник А., Орлова А., Дуліна О. узяли участь в низці обговорень пропозицій громадських експертів до Урядового плану реалізації Національної стратегії сприяння розвитку ГС на 2023-2024 роки, де надали власні пропозиції. План було затверджено розпорядженням КМУ від 14.02.2023 № 160-р.

вівторок, 7 березня 2023 р.

Триває спільна розробка Стратегії розвитку Доброславської громади – розпочато другий етап

Чергове засідання Робочої групи з розробки Стратегії розвитку Доброславської територіальної громади до 2030 року було проведено у форматі Стратегічній сесії. В ній узяли участь керівництво громади, депутати, працівники виконавчих органів, комунальних підприємств, закладів та установ освіти, культури, представники бізнесу, громадські активісти, старші школярі.

Залучення жителів ТГ до процесу розробки місцевої стратегії розвитку – позитивна ознака підходу, який керівництво громади застосовує при роботі над Стратегією. Таке партнерство вже стало традицією в Доброславській громаді – коли місцеві мешканці беруть участь в опитуваннях, що проводяться у процесі роботи над документом, входять до складу робочої групи зі стратегічного планування і беруть участь у її засіданнях, готують проєктні пропозиції, що згодом включаються у план реалізації Стратегії розвитку, залучаються до громадського обговорення проекту Стратегії.

Експертний супровід діяльності Робочої групи здійснюють за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" експерти ГО «Одеський інститут соціальних технологій»: фахівець з розробки стратегічного планування Віктор Бондарук та керівник організації Андрій Крупник.

Голова громади Людмили Прокопечко, відкриваючи засідання, привітала всіх учасників й подякувала за інтерес присутніх до питань розвитку громади і спільну участь у формуванні її майбутнього.

Перший етап розробки Стратегії завершується оцінкою реального стану і потенціалу розвитку громади, виявленням основних проблем та визначенням перспектив розвитку.

пʼятниця, 3 березня 2023 р.

Оголошення про конкурс!

3 березня, у Всесвітній день письменника стартує конкурс публікацій переселенців і про переселенців (девіз – "Подолання"), який проводиться в межах загальнонаціонального конкурсу "Українська мова – мова єднання" з метою сприяння самореалізації, соціальної адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у життя нових для них територіальних громад.


Конкурс проводиться у трьох номінаціях:

І. Прозаїчні твори: статті, інтерв'ю, есе, нариси, оповідання (дорослі).

ІІ. Поетичні твори (дорослі).

ІІІ. Дитячі твори: прозаїчні, поетичні, фотографічні, образотворчі (діти до 17 років).

На конкурс приймаються індивідуальні та колективні роботи обсягом до 10 сторінок. До публікації додається коротка інформація про автора (авторів): прізвище, ім’я (ПІБ), дата народження, поштова домашня адреса (якщо учасник має можливість її вказати), місце проживання до набуття статусу ВПО або переїзду до Одеської області, адреса електронної пошти, контактний телефон для зв’язку; окремим файлом у форматі JPG додають портретне фото автора (авторів).

Роботи в електронному форматі надсилаються на електронну адресу: igo189188@gmail.com, друковані – на поштову адресу: 65023, м. Одеса, Соборна площа, 10/11.

Матеріал має бути надісланий організаторам до 26 травня 2023 року.

Переможці нагороджуються дипломами та призами на урочистій церемонії у День журналіста 6 червня 2023 року.

Організаторами конкурсу є: Одеська регіональна організація Національної спілки журналістів України, Одеська організація спілки письменників України і громадська організація "Одеський інститут соціальних технологій" за підтримки Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради.

До складу журі, крім представників організаторів, увійшли й літератори з числа переселенців.

Запрошуємо усіх бажаючих до участі у конкурсі!