субота, 30 вересня 2023 р.

Публічна презентація наукових результатів дисертаційних робіт

28 вересня 2023 року у Навчально-науковому інституті публічної служби та управління Національного університету «Одеська політехніка» у змішаному очно-дистанційному форматі відбулася публічна презентація наукових результатів дисертаційних робіт ОРЛОВОЇ Алли Іванівни на тему: «Механізми реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні» та ЧАЙКИ Анжеліки Валеріївни на тему «Механізми представництва та реалізації інтересів периферійних територій в об’єднаних територіальних громадах», подані на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування».

Дисертації підготовлені на кафедрі публічного управління та регіоналістики. Науковий керівник обох робіт ‒ доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, кандидат політичних наук КРУПНИК Андрій Семенович. Модератором публічних презентації був професор кафедри публічного управління та регіоналістики, доктор наук з державного управління Сергій САХАНЕНКО.
За результатами публічного обговорення дисертаційні роботи були рекомендовані до подальшого проходження процедур підготовки та захисту.
 

середа, 20 вересня 2023 р.

ЯК ЖИТИМУТЬ УКРАЇНЦІ ЗА «БЮДЖЕТОМ ВІЙНИ»?

 15 вересня Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік». За два дні до цього голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що з нового року країна має перейти на «бюджет війни», де не буде витрат на бруківку, стадіони, тенісні корти та іншій «непотріб» під час війни.

Наразі складається складна історія зі співвідношенням місцевих бюджетів і державного бюджету. Містяни з різних точок України ретельно слідкують за тим, які тендери проводяться, що куди витрачається, і дискутують, що дійсно потрібно, а що зайве. Водночас відомо багато випадків нецільових витрат і нецільових тендерів. Як утримувати «золоту середину» в умовах повномасштабної війни — говорили в ефірі LIVE STUDIO на 7 каналі.

На думку Андрія Крупникадиректора ГО «Одеський інститут соціальних технологій»регіонального координатора Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN у Чорноморському краї, доцента Інституту публічної служби та управління НУ «Одеська політехніка», будь-який перекіс у якийсь бік — це дуже нераціонально, все має бути збалансовано: «Слід визначатися — що на війну, оборону, а що на життя, перспективу тощо. Якщо зараз забрати все й громади не матимуть можливості розвиватися, то ті, хто ще залишається в Україні, поїдуть за кордон, поки там їх приймають як біженців».

понеділок, 18 вересня 2023 р.

Громадські ради - цінний ресурс суспільства!

З’ясування стану й проблем, визначення шляхів покращення умов та організації діяльності громадських рад, створених при органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, стали предметом експертної дискусії «Громадські ради: додатковий ресурс чи тягар влади?», яка відбулася 15 вересня. Участь у заході взяли представники громадських рад при обласних державних (військових) адміністраціях та представники підрозділів з питань комунікацій цих органів.


Минулого року за зверненням органів влади та представників громадськості Уряд врегулював питання функціонування громадських рад під час воєнного стану, зокрема продовжив строк повноважень діючих громадських рад у складі, який був затверджений до повномасштабного вторгнення, щоб не переривати їхню роботу й не додавати навантаження на органи влади щодо створення умов для формування нового складу, адже саме процедура формування складу громадських рад не є простою.

Як зазначила Наталія Окша, заступник директора департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, протягом останніх півтора року громадські ради активно долучалися до реалізації заходів зокрема органів державної влади, виступали провідниками взаємодії між органами влади й громадянським суспільством.

понеділок, 4 вересня 2023 р.

Стан та проблеми громадянської освіти у закладах загальної середньої і професійної освіти

У 2018 році була схвалена Концепція розвитку громадянської освіти в Україні. Тоді в закладах освіти вперше з’явилася відповідна дисципліна. У жовтні минулого року, під час повномасштабного ... Додано: Аліна Шостак

У 2018 році була схвалена Концепція розвитку громадянської освіти в Україні. Тоді в закладах освіти вперше з’явилася відповідна дисципліна. У жовтні минулого року, під час повномасштабного вторгнення, Концепцію оновили. Натомість уже сьогодні, каже координатор Мережі UPLAN у Чорноморському регіоні Андрій Крупник, ми маємо працювати над концепцією громадянської освіти, яка б задовольняла потреби та вирішувала актуальні питання післявоєнного періоду.

Що наразі відбувається у сфері громадянської освіти та які проблеми існують в цьому напрямку  це стало ключовим питанням експертного обговорення «Громадянська освіта у закладах загальної середньої і професійної (професійно-технічної) освіти», яке відбулося 31 серпня.

Учасники приділили особливу увагу наповненню громадянської освіти  яких результатів вона покликана досягти. Серед найбільш згадуваних  формування національної свідомості, виховання громадян, без яких неможливе існування громадянського суспільства, які мають позицію, вміють її аргументовано обстоювати, поважають державні закони, мову та символи.

Про проєкт, який покликаний допомогти досягнути відповідних цілей, який Міністерство освіти і науки реалізує спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) розповіла Олена Роговченко, представниця Директорату професійної освіти, Головного управління професійної освіти МОН України:

«IFES розробили навчальну програму громадянської освіти для здобувачів професійної освіти. Це  пілотний проєкт. В серпні 2022 року ми обрали 25 представників закладів профтехосвіти України для навчання тренерів, викладачів цього курсу, які зможуть потім на місцях впроваджувати цей курс. Деякі заклади уже ввели цей курс як виховну годину, як факультативну. Ми уже маємо позитивні відгуки».