Про важливість допомоги в адаптації людей, що втратили рідні домівки, роботу, зазнали значних матеріальних збитків, у нові громади, передусім, – творчими, мистецькими, духовними засобами – в інтерв’ю директора ОІСТ, керівника проєкту «ВПО в територіальних громадах: алгоритм успішної інтеграції», регіонального координатора Мережі UPLAN Андрія Крупника. Джерело: ЦППР | Чи існують інструменти, способи, методики, як адаптувати внутрішньо переміщених осіб у нових громадах, інтегрувати їх в нові умови? Які проблеми виникають та як можуть допомогти громадські активісти, волонтери, представники органів місцевого самоврядування? |
середа, 30 листопада 2022 р.
Переселенці в Україні: соціальна адаптація та інтеграція у громади | Андрій Крупник
пʼятниця, 25 листопада 2022 р.
Привітання!
Вітаємо члена нашої організації Валерія Панька зі вступом до Національної спілки журналістів України! Хай Ваші креативні та гострі публікації ще краще працюють на Перемогу над ворогом, корупцією та суспільними негараздами!
субота, 12 листопада 2022 р.
Цей день увійде в історію!
По-перше і найголовніше, – ми раділи разом із нашим другом і партнером, херсонцем Олександром Мошнягулом, головою правління Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень, керівником Ресурсного Центру з розвитку місцевої демократії в Херсонській області, головою громадської ради при Херсонському міському голові, звільненню його рідного міста. І разом дякували ЗСУ за мужність і героїзм!
А по-друге, ОІСТ продовжує співпрацювати з партнерами навіть в умовах відключення світла: укладено і підписано Меморандум з Одеською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. М. Грушевського і визначені найближчі кроки співпраці у сприянні соціальній адаптації та інтеграції переселенців.
А.Крупник, О.Нагорнюк, О.Мошнягул -11.11.2022 |
Адже, разом ми сильніші!
Маємо нового партнера
МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ
між Комунальною установою «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М.С. Грушевського» та
Громадською організацією «Одеський інститут соціальних технологій»
м. Одеса 11 листопада 2022 року
1. Метою співпраці є координація дій Сторін у сприянні соціальній адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб у нові для них громади.
2. У процесі співпраці Сторони будують свої взаємовідносини на принципах гуманності, рівності прав, добровільності, взаємовигідного партнерства, єдності підходів та неспричинення шкоди одна одній.
3. Для виконання завдань співпраці Сторони в межах своїх повноважень та можливостей залучають необхідні матеріальні та нематеріальні ресурси, зокрема, вивчають та запозичують український та зарубіжний досвід.
4. Сторони можуть надавати одна одній різноманітну підтримку, спільно використовувати матеріально-технічні ресурси кожної зі Сторін відповідно до вимог чинного законодавства.
пʼятниця, 4 листопада 2022 р.
ДАЙДЖЕСТ інформаційних повідомлень у відкритих джерелах інформації за тематичним напрямком «Влада і громадянське суспільство в умовах війни.
Розвиток громадського сектору та владно-громадської взаємодії» на Півдні України Жовтень 2022 року
- Національні аспекти забезпечення владно-громадської взаємодії під час воєнного стану
- Напрями роботи обласних військових адміністрацій Півдня України
- Волонтерська військова та гуманітарна допомога
- Громадський сектор в умовах війни
- Суспільна думка (за даними соціологічних опитувань) та дослідження ОГС
Так, лауреатами Нобелівської премії миру 2022 року стала українська правозахисна організація «Центр громадянських свобод» (разом із білоруським правозахисним центром «Вясна» та російською правозахисною організацією «Меморіал»). Лауреати Нобелівської премії миру представляють громадянське суспільство у своїх країнах. Вони впродовж багатьох років просували право захищати основні права громадян та критикувати владу. «Вони доклали визначних зусиль, щоб задокументувати воєнні злочини, порушення прав людини та зловживання владою. Разом вони демонструють важливість громадянського суспільства для миру та демократії», — наголошується у заяві.
Українська громадська організація «Центр громадянських свобод» була створена 30 травня 2007 року в Києві. «Після вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року Центр у співпраці з міжнародними партнерами бере участь у виявленні та документуванні воєнних злочинів росії проти українського цивільного населення.
Ще одна нагорода жовтня – українському народу. Президія Європейського парламенту визнала народ України лауреатом премії Сахарова 2022 року. «Вони відстоюють те, у що вірять. Борються за наші цінності. Захищають демократію, свободу та верховенство права. Ризикують своїм життям заради нас», – написала голова Європарламенту Роберта Метсола у Twitter, вітаючи український народ.
Підписатися на:
Дописи (Atom)