ПРОЄКТИ


Першого листопада 2024 року стартував проєкт "Реалізація молодіжної політики у громадах через механізми народовладдя", який реалізує ГО «Одеський інститут соціальних технологій» за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".
Актуальність проєкту
В умовах кризової ситуації, спричиненої російською збройною агресією, неналежна реалізація молодіжної політики може посилити такі пов’язані із війною негативні явища у суспільстві, як: втрата зв’язку зі своєю громадою молодих людей, що емігрували за кордон або перемістилися на іншу територію України, а також у зв’язку із їх службою у лавах ЗСУ, втрата молоддю можливості соціалізації в навчальних колективах через переведення значної частини навчання на дистанційний режим; різке погіршення матеріального стану більшістю сімей та обмеження у зв’язку із цим можливості участі дітей у спортивних та дозвіллєвих заходах; раннє "дорослішання" підлітків, які втратили своїх батьків на полі бою або через їх міграцію та ін.



ГО «Одеський інститут соціальних технологій» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» розпочав реалізацію проєкту «Інституалізація процесів адаптації ВПО у громадах через місцеву демократію».
Команда проєкту працює над згуртуванням усіх зацікавлених навколо спільної біди переселення, спрямовуючи свої зусилля на розробку та втілення у життя механізмів адаптації внутрішньо переміщених осіб у нові громади.
Досвід роботи ОІСТ з переселенцями ґрунтується на розумінні того, що соціально-психологічна адаптація до нових умов дітей та дорослих, які постраждали від жорстокостей війни і перебувають у стресі й пригніченому стані, є найбільш ефективною через розкриття та розвиток їх творчих здібностей, комунікації з місцевими жителями та активне включення у життя громад.


"ВПО в територіальних громадах: алгоритм успішної інтеграції" 2022 рік, грант Міжнародного фонду "Відродження"

Проєкт "ВПО в територіальних громадах: алгоритм успішної інтеграції" забезпечує розробку і впровадження у двох пілотних громадах Одеської області дієвої моделі соціальної адаптації та інтеграції ВПО у життя нових для них територіальних громад, де вони планують залишитися на тривалий час або назавжди.
Ця модель базується на співпраці усіх зацікавлених сторін у вирішенні проблем ВПО разом із самими переселенцями, запобіганні та вирішенні конфліктів, що можуть виникати або виникають за їхньої участі, запозиченні кращого досвіду інших громад і регіонів.

Стратегія розвитку Доброславської громади – розробляємо разом!  2022 рік, грант Міжнародного фонду "Відродження"

Восени 2022 року Одеський інститут соціальних технологій разом з командою Доброславської громади завершив реалізацію проєкту «Доброслав – єдина заможна родина». Серед важливих підсумків – допомога селищній раді в упорядкуванні та розробці локальних нормативних документів.
Водночас основний довгостроковий, концептуальний акт, що містить бачення подальшого розвитку, – Стратегія розвитку громади – потребує окремої уваги, часу і спільних зусиль усіх зацікавлених сторін.
Керівництво громади звернулося до експертів ОІСТ з проханням про допомогу у розробці Стратегії розвитку Доброславської громади до 2030 року.


"Доброславська територіальна громада - єдина заможна родина" 2021 рік, грант Міжнародного фонду "Відродження"

Мета проєкту: сприяти перетворенню нещодавно об'єднаної Доброславської територіальної громади у самодостатню "єдину родину", комфортну для мешканців і привабливу для гостей. Досягнення цієї мети планується здійснити на основі створення умов для максимального включення у цей процес підприємців та усіх небайдужих мешканців громади – як об'єднаних в органи самоорганізації населення та інші громадські утворення, так і необ'єднаних, а також навчання та задіяння внутрішніх матеріальних і нематеріальних ресурсів для сталого розвитку громади.


"Нова якість соціальних послуг через впровадження механізму соціального замовлення у Білій Церкві та Київській області" 
2017-2018 роки, Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine, спільний проєкт Білоцерківського міського товариства дітей-інвалідів та їх батьків "Аюрведа" та ОІСТ.

Дотепер найпоширенішим видом взаємодії держави і отримувача соціальних послуг залишається цільове бюджетне фінансування надавачів послуг – комунальних підприємств або установ. Проте одним із найбільш економних шляхів є соціальне замовлення, механізм якого був створений в м. Одесі 17 років тому і впроваджений уже більш ніж у 20 містах України.
Ініціатори впровадження соціального замовлення виходять із того, що у центрі уваги соціальної політики має бути людина з її проблемами і потребами, а не структура, створена для надання певних соціальних послуг. І слід підтримувати тих, хто може якісніше надати ці послуги.
Фактично, даний проект є яскравим прикладом впровадження цілісної соціальної технології, яка вже показала свою ефективність в інших містах України.
Інформаційно-методичний сайт: Соціальне замовлення у Білій Церкві


"Громадський супровід реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016-2020 роки на регіональному рівні" 
(2018 рік)

Проект "Громадський супровід реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки на регіональному рівні" виконала ВГО "Асоціація сприяння самоорганізації населення" у складі всеукраїнської коаліції громадських організацій в рамках проекту ПРООН "Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні", що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. 
Метою громадського супроводу, який поєднує громадський моніторинг та інформаційно-методичну підтримку, є допомога створенню в регіонах сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства на основі відкритості діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, практичного застосування різних форм демократії участі та налагодження ефективної міжсекторальної взаємодії.

Немає коментарів:

Дописати коментар