субота, 30 жовтня 2021 р.

Розробку Регіональної програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Одеській області на 2022-2026 роки розпочато

Прийняття Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки стало підставою для розробки на місцях аналогічних локальних документів.

Управлінням комунікацій та інформаційної політики ОДА запропонувало для обговорення та наповнення проєкт Регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Одеській області на 2022-2026 роки анонсовано.

Тест документу «Про затвердження Регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Одеській області на 2022-2026 роки» опубліковано для ознайомлення на сайті Одеської обласної ради.

28 жовтня 2021 року Управління розпочало проведення електронних консультацій з громадськістю стосовно збору пропозицій до Регіональної цільової програми.

Учасником Регіональної програми є громадська рада при Одеській обласній державній адміністрації, громадські ради при органах державної влади на території області, інститути громадянського суспільства.

Відкрите засідання Комітету з питань розвитку громадянського суспільства та громадської участі Громадської ради при Одеській ОДА за участі як представників інститутів громадянського суспільства Одеської області, так і відповідальних працівників місцевого рівня відбулося 28 листопада.

Голова Комітету Громадської ради з питань розвитку громадянського суспільства і громадської участі, директор Одеського інституту соціальних технологій, регіональний координатор Мережі UPLAN Андрій Крупник представив власне бачення шляхів та форм реалізації Національної стратегії на регіональному рівні, зробивши детальний аналіз основних положень Нацстратегії та вказавши на потенційні можливості її втілення в регіонах.

вівторок, 26 жовтня 2021 р.

Про тренінг «Основи належного врядування в ОГС»

В жовтні проведено другий набір організацій громадянського суспільства для участі в унікальній, авторській навчальній програмі «Основи належного врядування в ОГС», що проводить ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення».
Належне врядування та дотримання встановлених стандартів якості для ОГС вже сталою практикою в європейських країнах та є ефективним інструментом сприяння інституційного розвитку ОГС. Цей процес почався з усвідомлення серед самих ОГС, а також з результатів консультацій з органами влади, які висунули певні вимоги щодо прозорості, підзвітності та ефективності діяльності ОГС, щодо необхідності створити рівні умови для всіх ОГС - як сталих, так і новостворених- і налагодити співпрацю та партнерство з державними органами на основі принципів прозорості та належного врядування.
Сталості та самозарадності організацій громадянського суспільства (ОГС) планується досягти через розбудову в них належного врядування, посилення зв’язків з громадами та
цільовими групами, а також шляхом підзвітності й прозорості цих організацій.
До участі у навчальній програмі долучились громадські та благодійні організації з усієї України. Активними учасниками цієї програми стали директор Одеського інституту соціальних технологій Андрій Крупник і голова партнерської правозахисної організації «Співдружність» Валерій Головко.
Цікавими і корисними, з численними практичними вправами виявились заняття з таких важливих для життєдіяльності громадських організацій питань:
  • організаційна структура, повноваження керівних та наглядових органів;
  • внутрішній контроль;
  • стратегічне та оперативне планування;
  • конфлікт інтересів в організації та його подолання;
  • основи належного управління фінансами та закупівель;
  • прозорість та підзвітність в діяльності ОГС.

понеділок, 25 жовтня 2021 р.

Про проєкт «Доброславська територіальна громада – єдина заможна родина» та візит у Шомполи

 Триває реалізація проєкту «Доброславська територіальна громада – єдина заможна родина».

Окрім аналітичної роботи, команда Одеського інституту соціальних технологій також знайомиться з населеними пунктами у складі громади, їх мешканцями та керівництвом старостинських округів.
Приємні враження залишились після візиту до Шомполівського округу. Староста Стружак Олександр Андрійович ознайомив команду проєкту з інфраструктурою населених пунктів, провів екскурсію освітніми та культурними закладами, зокрема:
  •  Вовківським НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ»
  •  Шомполівським НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ»;
  •  Шомполівським закладом дошкільної освіти «Лелечатко»;
  •  Шомполівським будинком культури.
Спілкування з педагогічними колективами навчальних закладів, працівниками будинку культури та активними мешканцями округу показало позитивне сприйняття задуму проєкту та готовність до співпраці.
Коротко про проєкт та візит до Шомполівського старостинського округу – у цьому відеоролику.
 

 
Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.
Коротке відео про старт проекту Одеського інституту соціальних технологій "Доброславська територіальна громада – єдина заможна родина". Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.



неділя, 24 жовтня 2021 р.

Одеський інститут соціальних технологій – за гідне співіснування в місті людей і тварин!

«Велич нації і ступінь її духовного
 розвитку визначаються тим, як ця нація поводиться  з тваринами »
Махатма Ганді

В силу різних причин останнім часом в мегаполісах з'явилося багато бездомних тварин, які негативно впливають на екологію, створюють загрозу життю людей.
Парадокс в тому, що цю загрозу створюють самі люди через безвідповідальне ставлення до домашніх тварин.
В усіх країнах Євросоюзу права кішок і собак захищені Конвенцією 1987 року із захисту тварин від жорстокого поводження. В Україні в липні 2021 року Верховна Рада України прийняла довгоочікуваний Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)».
Закон встановлює правила утримання тварин і підвищує відповідальність за порушення цих правил. За жорстоке поводження з тваринами підвищено штрафи, введено ряд заборон. Так само, за жорстоке поводження з тваринами (у тому числі безпритульними) передбачена кримінальна відповідальність.
Слід відзначити, що за останній час Департаментом екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради у цій сфері зроблені певні кроки, зокрема, щодо скорочення числа бездомних собак. Велику роботу провели волонтери та небайдужі громадяни. Про важливість проблеми свідчить оголошений в поточному році конкурс соціальних проєктів, спрямованих на поліпшення екологічної обстановки в місті.

четвер, 7 жовтня 2021 р.

Коротка інформація про спільне засідання Президії ГР з постійною комісією облради

 6 жовтня 2021 в Одеській облдержадміністрації відбулось спільне засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, зв’язків з громадськістю, моралі, етики та гласності, прав людини, свободи слова та інформації і президії Громадської ради при Одеській ОДА. 

  Розглянуто головне питання: як налагодити комунікації та співпрацю Громадської ради при Одеській ОДА з постійною комісією облради, яка опікується зв’язками з громадськістю, та іншими комісіями і підрозділами апарату облради щодо розвитку громадянського суспільства в регіоні.  

Голова комітету Громадської ради з питань розвитку громадянського суспільства та громадської участі Андрій Крупник, який є членом робочої групи КМУ з розробки проєкту Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки, виклав своє бачення щодо першочергових спільних дій влади і громадськості для успішної реалізації в Одеському регіоні завдань цієї Нацстратегії, затвердженої указом Президента 27 вересня ц.р. 
Зокрема:

1) Необхідно оперативно зробити ретельний аналіз стану інфраструктури громадянського суспільства Одещини у розрізі нових районів і об'єднаних територіальних громад. Адже в умовах децентралізації, адмінтерреформи та неналежного управління в Одеській області протягом останніх років ця сфера була зруйнована та прийшла в занепад.

2) Слід негайно зайнятись підготовкою проєкту обласної програми розвитку громадянського

суспільства. На її розробку, обговорення та затвердження Президент дав три місяці. При цьому пропонується вивчити та використати кращий досвід Одещини та інших регіонів. А також врахувати дотичні завдання з Національної стратегії у сфері прав людини, Національної молодіжної стратегії до 2030 року, Стратегії національно-патріотичного виховання та інших актів державної політики.

3) Паралельно із проєктом Програми, яку варто приймати на весь період дії Нацстратегії – тобто, на 2021-2026 роки, – слід розробляти План заходів з реалізації цієї Програми, також передбачений указом Президента. Пропонується такий план розраховувати на 2 роки, аби за період дії Програми реалізувати три таких Плани.