понеділок, 18 липня 2022 р.

Консолідоване суспільство вільних людей – як рухатися від громади до відновленої України

Творчим пошуком шляхів післявоєнного відновлення України другий місяць поспіль займаються експерти, аналітики, громадські активісти, представники громад та місцевого самоврядування.


5 липня 2022 року відбулася чергова експертна нарада-дискусія на тему: «Сталий розвиток: від громади до Української держави», ініціаторами якої стали Одеський інститут соціальних технологій, ГО «Творча ініціатива» та Мережа публічного права та адміністрації UPLAN. До обговорення долучилися представники органів публічної влади, громадськості, бізнесу, наукових установ, що займаються проблемами суспільного розвитку.

Відкриваючи обговорення, Андрій Крупник, директор ОІСТ та регіональний координатор Мережі UPLAN, модератор наради, зазначив, що ми всі впевнені e перемозі України, хоча й не знаємо її дати. Але вже починаємо інтенсивно працювати над шляхами модернізації держави в післявоєнний період. Саме цим обумовлене бажання пошуку шляхів відновлення країни в експертному середовищі. 

середа, 13 липня 2022 р.

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ТА ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОДЕСЬКОГО ІНСТИТУТУ СОЦІАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ПЕРІОД ДО 2023 РОКУ

Ухвалено рішенням загальних зборів Одеського інституту соціальних технологій від 26.01.2019.

Із змінами, внесеними 12.02.2021.


Головна мета діяльності Інституту – сприяння формуванню та реалізації в державі соціальної політики, яка базується на принципах демократії, гуманізму, патріотизму та духовності, шляхом розробки та впровадження нових соціально-управлінських технологій та розвитку інфраструктури громадянського суспільства.

ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ОДЕСЬКОГО ІНСТИТУТУ СОЦІАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У 2021 РОЦІ

Значна частина звітного періоду діяльності ОІСТ у 2021 році, як і у минулому році, проходила в умовах карантину, пов'язаного із пандемією хвороби Covid-19, що справило певний вплив на результати цієї діяльності.   

НАУКОВА, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ТА ОРГАНІЗАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

За авторством та співавторством членів ОІСТ вийшли наукові та науково-прикладні видання     

  • Навчальний посібник "Регіональне управління": Дуліна О., Крупник А., Піроженко Н., Саханенко С.
  • Навчальний посібник "Реінжиніринг адміністративних процесів та управлінські інновації в органах публічної влади": Приходченко Л., Дуліна О., Піроженко Н., Крупник А. та ін.
  • Навчальний посібник "Вінниця – місто ідей: кращі практики з успішного вирішення проблем громади": Піроженко Н., Дуліна О., Крупник А.
  • Навчальний посібник "Громадський контроль публічних закупівель. Практичні аспекти та рекомендації": Піроженко Н.
  • Монографія "Технології тайм-менеджменту в управлінській діяльності державних службовців": Приходченко Л., Піроженко Н., Кернова М., Сінчук І.
  • Липовська С., Крупник А. Нові районні ради: торуємо шлях в невідоме.
  • Кривенко Ю., Крупник А. Вакцинація від Covid-19: добровільно чи обов’язково?
  • Крупник А. Законопроєкт "Про публічні консультації": деякі зауваження та пропозиції.
  • Крупник А. Законодавче регулювання лобізму в Україні.
  • Крупник А. Закон "Про публічні консультації" – модернізація правового забезпечення комунікації між владою і суспільством.
  • Саханенко С., Крупник А. Районні ради: шукаємо шлях до ефективності.
  • Крупник А. Developing civil society in Ukraine. What is the role of the mechanisms for implementing the association agreement with the EU?
  • Дуліна О., Крупник А. Громадянська освіта як інструмент перетворення мешканців на громадян.

четвер, 7 липня 2022 р.

ГРОМАДСЬКИЙ СЕКТОР І ВЛАДНО-ГРОМАДСЬКА ВЗАЄМОДІЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ: ПІДСУМКИ ЧЕРВНЯ

Минуло чотири місяці, як уся країна перейшла в режим протистояння широкомасштабній військовій агресії росії. Знаковою подією червня стало надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.

У червні, особливо наприкінці місяця, посилилися ворожі ракетні обстріли мирних українських міст.

На Півдні держави значних руйнувань та численних людських жертв зазнав Миколаїв. Одещина також потерпає від російських ракет. ЗСУ тіснять ворога на Запорізькому та Херсонському напрямах.

У цих умовах велике значення має робота щодо оперативного інформування керівниками обласних та районних військових адміністрацій, місцевими головами мешканців громад про небезпеку й рекомендації, що треба робити в тій чи іншій ситуації.

Організована евакуація мешканців, злагоджена робота об’єктів міської інфраструктури, вирішення проблеми водозабезпечення для життєдіяльності міста — таким постав Миколаїв у червні 2022 року.

Запорізька область тримає оборону та приймає евакуйованих. Обласна влада налагоджує міцні зв’язки з іноземною спільнотою для обговорення подальших шляхів співпраці, надає гуманітарну підтримку внутрішньо переміщеним особам та жителям області, які потерпають від агресії окупанта.

Громадські активісти Херсону підтримують рідне місто, зокрема перебуваючи за його межами, щоб привернути увагу та залучити світову спільноту до підтримки тимчасово окупованого міста.

Одеська обласна військова адміністрація відновлює пошкоджену ворогом інфраструктуру та продовжує налагоджувати зв’язки з міжнародними організаціями.

понеділок, 4 липня 2022 р.

Матеріали експертної наради "СТАЛИЙ РОЗВИТОК: ВІД ГРОМАДИ ДО УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ"

5 липня 2022 року відбулась експертна нарада на тему: «Сталий розвиток: від громади до Української держави», в якій узяли участь представники органів публічної влади, громадськості, бізнесу, наукових установ, які займаються проблемами у сфері суспільного розвитку, і став продовженням дискусії на тему: "Як організувати післявоєнне відновлення України".

Захід проводився ГО "Одеський інститут соціальних технологій" і ГО "Фонд "Творча ініціатива" за підтримки Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN. Нижче наведені напрацювання деяких учасників процесу осмислення післявоєнного відновлення України.

БАЗОВІ КОНЦЕПТИ СУТНОСТІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

Валерій Борзунов, голова Центру сприяння регіональному розвитку,
канд. екон. наук, м. Суми

Постановка задачі. На засіданні експертів 08.06.2022 було визначено план дій щодо розробки програми післявоєнного відновлення та сталого розвитку України. Проте, колективна розробка концепцій та стратегій вимагає попереднього єдиного розуміння базових концептів сутності сталого розвитку як рамкових умов для розробок окремих напрямків! Цим пропонується набір таких концептів для обговорення та можливого доопрацювання.

Концепт №1. «Фундаментальні проблеми неможливо вирішити на рівні, на якому вони створені. Потрібен перехід більш високий рівень розвитку (А. Ейнштейн). Україна за 30 років не забезпечила ані сталого розвитку, ані незалежності, тому в рамках діючих підходів реформування та розвитку вирішити цю проблему неможливо – Україні потрібна «Стратегія сталого розвитку»!

Концепт № 2. Сутність стійкості об'єкта та системи управління полягає у здатності компенсувати зовнішні та внутрішні фактори дестабілізації та повернення у вихідний стан! Однак це визначення правильне для статичних об'єктів. Для динамічних об'єктів поняття сталого розвитку визначається здатністю мінімізувати відхилення від заданої траєкторії руху до мети за впливом дестабілізуючих факторів. Таким чином у понятті «сталого розвитку країни» вводяться категорії «цінності», «мети», «траєкторія руху» (дорожня карта реалізації стратегії) та система управління рухом по заданій траєкторії.