середа, 27 квітня 2022 р.

Досвід інших громад – до уваги Доброславській ОТГ

Команда проєкту серед інших напрямів громадського залучення мешканців громади працює над проєктами економічного спрямування.

Обговоренню стану і перспектив економічного розвитку Доброславської громади був присвячений листопадовий візит учасників проєкту «Доброславська територіальна громада – єдина заможна родина» до керівництва громади. Тоді про методи та форми розвитку бізнес-середовища у громаді, способи долучення громадян як співвласників місцевих ресурсів до розвитку місцевого господарства, підвищення їх зацікавленості у результатах своєї роботи розповідала експертка Лолла Олійник.

Продовжуючи розробляти економічну складову в межах реалізації запланованого, було вивчено позитивний досвід інших громад.

Цікавою є ініціатива Новопокровської ТГ з Харківщини, де в січні 2022 р. відбувся круглий стіл з підприємцями та фермерами громади на тему: «Залучення інвестицій в громаду». Представники бізнес-середовища громади спільно з селищним головою Оленою Слабінською та членами робочої групи Стратегії розвитку територіальної громади і представниками Навчально-наукового інституту "Інститут державного управління" ХНУ ім В.Н. Каразіна під час проведення Круглого столу шукали відповіді на такі питання:
  • як підвищити інвестиційну привабливість та які механізми доцільно використовувати для забезпечення конкурентоспроможності громади;
  • які види підприємницької діяльності є найбільш пріоритетними для розвитку у громаді;
  • як розширити перелік джерел формування доходної частини бюджету громади;
  • як економічно мотивувати суб’єктів малого та середнього бізнесу до створення нових робочих місць;
  • чим місцева влада може допомогти малому та середньому бізнесу для їх активного розвитку;
  • які питання обов’язково мають увійти до Стратегії розвитку громади?
Селищний голова наголосила, що для розвитку громади та нарощування інвестиційного потенціалу важливою є така співпраця підприємців, посадовців та науковців. Тож залучення інвестицій у громаду має стати предметом зацікавленості зусиль місцевого самоврядування, бізнесу і кожного мешканця громади.

неділя, 10 квітня 2022 р.

Проєкт «Доброславська громада – єдина заможна родина»: робота триває!

 Війна змінила наші плани, проєкти, пріоритети діяльності.

Але завдяки героїчній обороні Збройними Силами України рідної землі маємо можливість продовжувати розпочату роботу.

Команда проєкту «Доброславська громада – єдина заможна родина» поступово відновлює роботу в межах запланованого.

Одеський інститут соціальних технологій спільно із Запорізьким благодійним фондом «Єдність за майбутнє» за фінансової підтримки некомерційної організації «Естонська Рада у справах біженців» запропонував керівництву громади визначити осіб, які найбільше потребують допомоги в умовах війни.

«Переважне право її отримати мають родини та громадяни, які перебувають у складних життєвих обставинах, пов'язаних із війною проти України», – наголосив директор Інституту, координатор Соціогуманітарної ради, створеної для організації прозорого надання допомоги Андрій Крупник.

Завдяки моніторингу за встановленими критеріями першочергових потреб мешканців громади та

аналізу їх життєвих ситуацій, проведених заступником селищного голови, членом Соціогуманітарної ради Юрієм Чорнієм, начальницею відділу соціального захисту населення Людмилою Ващенко і старостами Кремидівського, Трояндівського та Шомполівського старостинських округів, допомогу отримали 19 мешканців Доброславської громади на загальну суму 39 340 грн.

Безпосередньо в рамках проєкту Анжеліка Чайка та Андрій Крупник продовжили підготовку до групового дослідження з представниками місцевого самоврядування Доброславської територіальної громади. Учасниками проєкту розроблено та узгоджено сценарії проведення фокус-групових досліджень, інтерв'ю з мешканцями Доброславської територіальної громади, а також створення Ради старійшин та Молодіжної ради.

Усі ці заходи планується провести відразу після завершення війни.
                                                                                                                Валерій Панько

пʼятниця, 8 квітня 2022 р.

Добірка інформаційних матеріалів у сфері розвитку громадського сектору та владно-громадської взаємодії за березень 2022 року.


Пропонуємо добірку матеріалів у сфері розвитку громадського 
сектору та владно-громадської взаємодії за березень 2022 року.
Інформація, підготовлена експертами Мережі UPLAN в Одеському регіоні й стосується насамперед Півдня України: Одеської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей.

Березень 2022 року – місяць героїчного спротиву народу України російській агресії. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування діяли суворо відповідно до умов воєнного стану, що був запроваджений Указом Президента України від 24.02.2022.

На регіональному рівні були утворені обласні військові адміністрації (ОВА) та призначено їхніх керівників. Нормативні акти ОВА стосуються: запровадження комендантської години та заборон на пересування територією у цей час, руху транспорту, організації евакуаційних потягів, створення гуманітарних штабів, призначення керівників підрозділів критичної інфраструктури.

Також населенню надається щоденна оперативна інформація про військову ситуацію в області, про розміщення переселенців, пункти укриття.

Відповідно до Конституції України та чинного законодавства, ОВА забезпечують соціальний захист осіб з інвалідністю та осіб похилого віку з урахуванням особливостей військового періоду.

Волонтерська військова та гуманітарна допомога здійснюється спільними зусиллями волонтерів-добровольців, обласної влади та органів управління територіальних громад.

Частина проблем, з якими громадські активісти боролися у мирний час, відійшла на другий план. Наразі громадський сектор зосереджений на підтримці ЗСУ, територіальної оборони, допомагає тимчасово переміщеним особам і біженцям, сприяє залученню комерційного сектору та міжнародних донорів для підтримки української благодійності та гуманітарної допомоги.ГРО

Важливою складовою залишається дотримання інформаційної безпеки та залучення до її підтримки широкої громадськості.

понеділок, 4 квітня 2022 р.

Громадський сектор під час війни: об'єднуємо гуманітарні зусилля із владою та бізнесом

Громадська організація «Одеський інститут соціальних технологій», маючи багаторічний досвід вирішення соціально-суспільних проблем, з перших днів російського вторгнення на територію України включилася у роботу з гуманітарної підтримки постраждалих від військових дій агресора.

Суттєво посприяли оперативному вирішенню цього завдання давні дружні зв’язки Інституту з партнерськими організаціями. Зокрема, це співпраця з Запорізьким благодійним фондом «Єдність» за майбутнє». Фонд звернувся до Інституту з пропозицією долучитися до виявлення в Одеській області осіб, які найбільш постраждали від війни і потребують адресної матеріальної підтримки.

Спільна реалізація Інститутом і Фондом цієї гуманітарної місії з надання благодійної допомоги сім’ям та особам, що перебувають у складних життєвих обставинах, стала можливою завдяки підтримці НКО «Естонська Рада у справах біженців».

Аби надання допомоги було максимально обґрунтованим, адресним і прозорим, при Інституті була утворена Соціогуманітарна рада за участі представників громадських і благодійних організацій, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та бізнесу.

Так, до складу Соціогуманітарної ради увійшли представники Управління соціального захисту населення Одеської РДА, ГО "Правозахисне товариство "Співдружність", Одеської обласної організації роботодавців, ТОВ "Агенція безпеки "Центр-Київ", Одеського БФ "Шлях до дому", виконавчого комітету Доброславського селищної ради, Центру надання соціальної допомоги Таїровської селищної ради, комітету з соціальних та сімейних питань Громадської ради при Одеській ОДА.