четвер, 19 січня 2023 р.

Володимиру БРУДНОМУ – 100 років!

17
січня 2023 року виповнилося 100 років із Дня народження нашого соратника Володимира БРУДНОГО – відомого вченого, педагога, активного громадського діяча, ентузіаста соціальних перетворень.

Володимир БРУДНИЙ – Людина яскравої долі, дивовижних професійних і громадських захоплень, якими він займався за покликом серця і велінням душі.
Заступник директора з наукової роботи створеного за його найактивнішої участі Одеського інституту соціальних технологій, доктор філософії, член правління та науковий консультант Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення, член Національної спілки журналістів України, шеф-редактор газети «Сусідський вісник», засновник першого в країні навчально-методичного Центру традиційної та нетрадиційної педагогіки за системою Монтессорі – Русової.
Протягом 25 років Володимир Ісаакович очолював кафедру наукової організації праці в Одеському політеху, де створив першу проблемну лабораторію соціології та соціальної психології. З 1997 року він працював у міському Центрі соціальної допомоги, де очолював службу соціально-психологічної допомоги і як редактор випускав міську газету «Милосердя».


понеділок, 16 січня 2023 р.

Робота над Стратегією Доброславської громади розпочалася!

Відповідно до чинного законодавства, кожна громада повинна мати свою стратегію розвитку. Робота над такою стратегією у Доброславській громаді розпочалася ще у 2021 році, були зроблені певні напрацювання.

Але після початку повномасштабного вторгнення росії і початку війни життя Доброславської громади, як і життя усієї країни, кардинально змінилося, змінилися і пріоритети. За цих умов виникла потреба підійти до стратегічного планування по-новому.

Для організації спільної роботи зі створення Стратегії розвитку Доброславської громади до 2030 року керівництво громади запросило партнерську організацію – 

Одеський інститут соціальних технологій.

Тим паче, що свого часу експерти Інституту вже допомогли громаді у розробці Стратегії-2020 і
добре знайомі із командою Людмили ПРОКОПЕЧКО.

Розробка Стратегії розвитку Доброславської ТГ розпочалася зі створення Робочої групи і плану її діяльності. Її було утворено рішенням виконкому Доброславської територіальної громади 8 грудня 2022 року.

Робоча група на чолі із селищним головою Людмилою ПРОКОПЕЧКО включає заступників селищного голови, начальників галузевих відділів громади, інших представників адміністрації, старост округів, місцевих громадських активістів, підприємців та експертів Одеського інституту соціальних технологій.

Стратегія розвитку Доброславської громади – розробляємо разом!

Восени 2022 року Одеський інститут соціальних технологій разом з командою Доброславської громади завершив реалізацію проєкту «Доброслав – єдина заможна родина». Серед важливих підсумків – допомога селищній раді в упорядкуванні та розробці локальних нормативних документів.

Водночас основний довгостроковий, концептуальний акт, що містить бачення подальшого розвитку, – Стратегія розвитку громади – потребує окремої уваги, часу і спільних зусиль усіх зацікавлених сторін.

Керівництво громади звернулося до експертів ОІСТ з проханням про допомогу у розробці Стратегії розвитку Доброславської громади до 2030 року.

Враховуючи, що ОІСТ долучався до розробки попередньої Стратегії розвитку громади на 2016-2020 роки, таке прохання є цілком закономірним. А життя громади в умовах воєнного часу і нові умови післявоєнного відновлення країни потребують нових підходів до розробки такої Стратегії.
«Стратегія розвитку Доброславської ТГ: формуємо та реалізуємо разом» – таким є новий проєкт ОІСТ, підтриманий Міжнародним фондом «Відродження».
Основна місія проєкту – допомогти розробити і прийняти Стратегію розвитку громади як дорожню карту розбудови її майбутнього, до якого прагне громада, враховуючи при цьому стратегію розвитку регіону і країни у цілому.

Головна умова успіху – аби на усіх етапах цього процесу робота здійснювалась у тісній співпраці адміністрації Доброславської громади, громадськості, господарських та бізнесових структур за експертної підтримки ОІСТ та зовнішніх фахівців.

Кожен активний мешканець – як в адміністративному центрі громади, так і на її периферійних територіях – має відчути, що його думкою цікавляться, і що він є не тільки співавтором розробки, а й співучасником реалізації цієї Стратегії.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проєкту «Стратегія розвитку Доброславської ТГ: формуємо та реалізуємо разом». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».