вівторок, 19 грудня 2023 р.

МЕХАНІЗМИ ГРОМАДСЬКОЇ УЧАСТІ: ЯК ЗАЛУЧИТИ АКТИВНИХ ГРОМАДЯН ДО ВИРІШЕННЯ СУСПІЛЬНИХ ПРОБЛЕМ?

Для обговорення актуальних питань щодо залучення небайдужих активних громадян до вирішення проблем, з якими стикається наше суспільство, зібралися освітяни, представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій за круглим столом «Механізми громадської участі у вирішенні суспільних проблем», який відбувся 15 грудня.

Суспільство зазнає змін, причому різних, але постійних, і ці трансформації потребують активної участі в спільнодіях кожного — як дорослих, так і дітей. Формувати в дітей громадянську компетентність дозволяє зокрема вивчення в закладах освіти певних курсів, предметів, які несуть громадянську спрямованість.

«Ми не просто вивчаємо права дітей, громадянські цінності, а говоримо про набуття певних навичок. Отже, поєднання знань і навичок дає учням можливість відчувати себе безпечніше не лише в освітньому, а й в суспільному середовищі», — зазначила Оксана Левчишена, проректор Академії неперервної освіти Одеської обласної ради, кандидат історичних наук.

Україна веде боротьбу за демократичні цінності, і питання євроінтеграції, участі громад у розбудові держави, співпраці влади й громад впливають на кожний напрямок життя громадян.

«Особливе місце в розгортанні діалогу між окремими людьми, органами місцевого самоврядування, державними органами посідають саме громадські організації, які виконують роль своєрідного посередника між цими різними групами інтересів», — зауважила Ярослава Різникова, заступник директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОВА – начальник управління культури, національностей та релігій, та розповіла про дієву співпрацю з громадськими організаціями Одеського регіону в умовах повномасштабної війни.

понеділок, 11 грудня 2023 р.

Вітаємо нового доктора філософії у сфері публічного управління та адміністрування!

А.Орлова
8 грудня 2023 року в Інституті публічної служби та управління Національного університету «Одеська політехніка» відбувся публічний захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» Алли Іванівни ОРЛОВОЇ на тему: «Механізми реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні». Дослідження підготовлене на кафедрі публічного управління та регіоналістики ІПСУ.

Науковий керівник – Крупник Андрій Семенович, кандидат політичних наук, доцент, доцент кафедри публічного управління та регіоналістики Інституту публічної служби та управління Національного університету «Одеська політехніка».


Голова ради: Саханенко Сєргій Єгорович, доктор наук з державного управління, професор кафедри публічного управління та регіоналістики Національного університету «Одеська політехніка».

Рецензенти:

Виступає А.Крупник
Колісніченко Наталя Миколаївна, доктор наук з державного управління, професор, завідувач
кафедри соціально-гуманітарних наук, Національний університет «Одеська політехніка»;

Піроженко Наталія Вікторівна, кандидат наук з державного управління, доцент, доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, Національний університет «Одеська політехніка».

Опоненти:

Лопушинський Іван Петрович, доктор наук з державного управління, професор, в.о. завідувача кафедри публічного управління та адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, заслужений працівник освіти України.

Пухкал Олександр Григорович, доктор наук з державного управління, професор кафедри права та публічного управління Житомирського державного університету імені Івана Франка, заслужений працівник народної освіти України.

Вітаємо усіх учасників захисту із важливим науковим здобутком!
Бажаємо подальших успіхів у дослідженні актуальної теми і втіленні наукових досягнень у практику публічного управління та розвиток громадянського суспільства!

понеділок, 4 грудня 2023 р.

Громадська участь в умовах воєнного стану: законодавчі й практичні аспекти

Повномасштабне вторгнення росії в Україну і запровадження воєнного стану створюють певні обмеження для громадян – як в контексті реалізації конституційних права громадян загалом, так і в застосуванні форм громадської участі зокрема.

Про те, якими законодавчими документами регулюються вказані питання та які механізми їх реалізації при запровадженні режиму воєнного стану в Україні, говорили учасники публічної дискусії «Механізми реалізації конституційного права громадян на участь в публічному управлінні в умовах воєнного стану».

Дискусія, що відбулася 17 листопада 2023 року в Одеському державному університеті внутрішніх справ (далі – ОДУВС), була організована Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN, Одеським інститутом соціальних технологій та кафедрою психології і педагогіки ОДУВС.

До обговорення питань, що стосуються механізму реалізації конституційного права громадян на участь у публічному управління під час війни долучилися експерти мережі UPLAN ‒ професор Сергій Саханенко, аспірантка кафедри публічного управління та адміністрування НУ «Одеська політехніка» Алла Орлова, регіональний координатор мережі UPLAN в Чорноморському краї Андрій Крупник та представники кафедри психології та педагогіки ОДУВС – завідувачка кафедри професор Людмила Снігур і професор Ірина Бужина.

понеділок, 27 листопада 2023 р.

В Одесі презентували Маніфест сталого миру

Маніфест сталого миру «Світ після нашої перемоги», розроблений українськими інтелектуалами та представниками громадянського суспільства, презентували 23 листопада в Одесі.

На презентації були присутні представники Одеського інституту соціальних технологій Андрій Крупник та Алла Орлова.

Захід відбувся за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проєкту «Маніфест сталого миру ‒ стратегічний підхід».

Перша частина Маніфесту присвячена реалізації відповідальності агресора за війну, друга – гарантіям сталого миру.

Керівники ОІСТ зацікавлено прослухали
основні позиції Маніфесту, зокрема:
  • українці стали суб’єктами історії, а отже, світ має звикнути, що «нічого стосовно України без України»;
  • вихід на кордони 1991-го року – необхідна, але недостатня умова настання миру, адже росія у своєму нинішньому стані та розмірах неодмінно намагатиметься розширювати поле своїх хижацьких інтересів за рахунок сусідніх держав;
  • неповернення в ситуацію війни, а створення нового, безпечнішого світу, в якому війна буде неможливою;
  • покарання росії за військові злочини;
  • заходи, що допоможуть забезпечити сталий мир.

пʼятниця, 17 листопада 2023 р.

Освоюємо нові інструменти громадської участі: враження від тренінгу

Хочемо поділися думками від нашого нещодавнього перебування у Києві, куди ми прибули повчитися новому та набратися позитивних вражень від спілкування з досвідченими та відомими представниками громадського сектору з різних областей України. Разом з нами на навчання приїхали громадські активісти ледь не з усієї України. Тут були наші колеги з Волинської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Херсонської, Черкаської та Чернігівської областей.

Київ зустрів нас привітно. Хоча відразу відчувалась нестача нашого південного сонця, ще такого теплого навіть в листопаді. Крім нас, з Одеси була ще Олена Хомут із ГО «Змістом» ‒ нас назвали «одеським десантом».

8-9 листопада ми напружено, але цікаво працювали під керівництвом досвідчених експертів Ради Європи ‒ Олексія Коваленка та Олесі Архипської.

Метою цього навчання було здобуття рівня кваліфікації «Спеціаліст/ спеціалістка UChange: Країна» за темою «Інструментарій для інтеграції ВПО».

 
Тренінг проводився за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах проєкту «European Renaissance of Ukraine: Civil Society Resilience and Recovery Initiative».

четвер, 16 листопада 2023 р.

Урочисте відкриття виставки образотворчого мистецтва ВПО. Життя міста. 06.11.2023


Я єсть народ, якого Правди сила
ніким звойована ще не була.
Яка біда мене, яка чума косила! —
а сила знову розцвіла.

Щоб жить — ні в кого права не питаюсь.
Щоб жить — я всі кайдани розірву.
Я стверджуюсь, я утверждаюсь,
бо я живу. (Павло Тичина "Я утверждаюсь")

вівторок, 31 жовтня 2023 р.

В єднанні – сила: диктант, виставки, зустрічі

День української писемності та мови члени Інституту відзначили написанням Всеукраїнського диктанту національної єдності та відвідуванням виставки, присвяченої Михайлу Грушевському.

Для написання Диктанту було обрано партнерську організацію Одеську обласну універсальну наукову бібліотеку імені М.С. Грушевського. 
фото
Диктант разом з нами писали студенти, військові, переселенці. Тож маємо надію, що в такій гарній компанії й диктант був написаний максимально правильно. Та й організатори заходу Українське радіо наголошують: прекрасний текст «Дороги України» авторства письменниці, лауреатки Шевченківської премії 2023 року Катерини Калитко не лише сприяє підвищенню грамотності населення, а й слугує об’єднанню усіх українців, у тому числі змушених перебувати за межами держави через російську агресію.

 
З великим інтересом представники ОІСТ відвідали виставку, присвячену видатному політику та історику Михайлу Грушевському, яка експонується в бібліотеці у спеціальній залі, де панує атмосфера затишку та можливості поринути у світ історії, науки, мистецтва. 

Ця виставка «Грушевськіана Львівського музею Михайла Грушевського» прибула зі Львова, де її презентували співробітники Державного меморіального музею Михайла Грушевського.

В рамках ХХVII-го обласного фестивалю «Безмежність української книги» члени ОІСТ долучилися до інших цікавих заходів: лекцій, презентацій, оглядів літератури, які проводяться в бібліотеці на високому професійному та патріотичному рівні.

Тож День української писемності та мови - 23 проведено змістовно і цікаво у колі людей, які творять світле, розумне та вічне заради майбутнього нашої держави.

середа, 11 жовтня 2023 р.

Двом ВИШам Одеси передали документ, який засвідчує рекорд їх випускника

Вітаємо нашого молодого колегу Євгена Нотевського з успішним штурмом перших п'яти освітніх вершин! Бажаємо наснаги і натхнення у впровадженні в життя набутих знань, умінь і навичок!
Будьте нестримні у русі вперед до нових вершин науки, громадської діяльності та сімейного щастя! 

Колектив ОІСТ

24-річний Євгеній Нотевський став наймолодшим українцем, який отримав найбільшу кількість дипломів про вищу освіту в Україні. Євгеній є дипломованим спеціалістом за 5-ма напрямами і це абсолютний рекорд серед українських чоловіків віком до 25-ти років. Досягнення зафіксував Національний Реєстр Рекордів. Нагородження відбулося 18 вересня в Києві.

10 жовтня 2023 року із Національного реєстру рекордів України передали підтвердження фіксації рекорду до університетів Одеси, в яких Євгеній Нотевський здобував вищі освіти, — Одеської політехніки та Одеського національного технологічного університету.

Із цієї нагоди пан Євгеній завітав до університетів, щоби подякувати колективам закладів. У спілкуванні з адміністрацією ОНТУ рекордсмен згадав мотивацію вступу та підкреслив роль викладацького складу закладу:

- Насправді, навчання на спеціальності «Харчові технології» для мене було дуже непростим… Базові ж напрями були економіка, право, менеджмент, а тут зовсім інше. Але то був мій вибір, викликаний активним заняттям спортом з 2020-го. Настільки активним, що на сьогодні я КМС із пауерліфтингу. Чітко тоді розумів що для того, щоб досягти високих спортивних результатів, потрібно розуміти як правильно харчуватися. Власне тому і вступив на освітню програму «Індустрія здорового харчування». Велика подяка викладачам, звичайно, тому що вони завжди йшли назустріч, додатково роз’яснювали «базові» речі, які я не знав, бо був інший фундамент знань.

середа, 4 жовтня 2023 р.

Освітня платформа Prometheus оголошує конкурс на безплатне IT-навчання для мешканців і ВПО прифронтових та звільнених територій.


🔥 Освітня платформа Prometheus оголошує конкурс на безплатне IT-навчання для мешканців і ВПО прифронтових та звільнених територій.
Prometheus надає шанс 600 охочим безплатно доєднатися до однієї з шести програм:
📌 Курс «Java Beginner»
📌 «Frontend. Базовий курс від Ciklum»
📌 Курс «Тестувальник QA Manual»
📌 Курс «Тестувальник QA Auto»
📌 «DevOps та Kubernetes. Практичний інтенсив»
📌 Курс «UX/UI Design Basic»
Кожен слухач програм також отримає доступ до курсів: 
🤩 «Англійська для початківців у сфері ІТ» 
🤩 «Як знайти першу роботу в ІТ»
👉 Як отримати стипендію дізнайтесь за посиланням: https://cutt.ly/7wvZ1HAc 
❗ Заявки приймаються до 7 жовтня включно.
Подати заявку
*Активність реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

субота, 30 вересня 2023 р.

Публічна презентація наукових результатів дисертаційних робіт

28 вересня 2023 року у Навчально-науковому інституті публічної служби та управління Національного університету «Одеська політехніка» у змішаному очно-дистанційному форматі відбулася публічна презентація наукових результатів дисертаційних робіт ОРЛОВОЇ Алли Іванівни на тему: «Механізми реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні» та ЧАЙКИ Анжеліки Валеріївни на тему «Механізми представництва та реалізації інтересів периферійних територій в об’єднаних територіальних громадах», подані на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування».

Дисертації підготовлені на кафедрі публічного управління та регіоналістики. Науковий керівник обох робіт ‒ доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, кандидат політичних наук КРУПНИК Андрій Семенович. Модератором публічних презентації був професор кафедри публічного управління та регіоналістики, доктор наук з державного управління Сергій САХАНЕНКО.
За результатами публічного обговорення дисертаційні роботи були рекомендовані до подальшого проходження процедур підготовки та захисту.
 

середа, 20 вересня 2023 р.

ЯК ЖИТИМУТЬ УКРАЇНЦІ ЗА «БЮДЖЕТОМ ВІЙНИ»?

 15 вересня Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік». За два дні до цього голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що з нового року країна має перейти на «бюджет війни», де не буде витрат на бруківку, стадіони, тенісні корти та іншій «непотріб» під час війни.

Наразі складається складна історія зі співвідношенням місцевих бюджетів і державного бюджету. Містяни з різних точок України ретельно слідкують за тим, які тендери проводяться, що куди витрачається, і дискутують, що дійсно потрібно, а що зайве. Водночас відомо багато випадків нецільових витрат і нецільових тендерів. Як утримувати «золоту середину» в умовах повномасштабної війни — говорили в ефірі LIVE STUDIO на 7 каналі.

На думку Андрія Крупникадиректора ГО «Одеський інститут соціальних технологій»регіонального координатора Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN у Чорноморському краї, доцента Інституту публічної служби та управління НУ «Одеська політехніка», будь-який перекіс у якийсь бік — це дуже нераціонально, все має бути збалансовано: «Слід визначатися — що на війну, оборону, а що на життя, перспективу тощо. Якщо зараз забрати все й громади не матимуть можливості розвиватися, то ті, хто ще залишається в Україні, поїдуть за кордон, поки там їх приймають як біженців».

понеділок, 18 вересня 2023 р.

Громадські ради - цінний ресурс суспільства!

З’ясування стану й проблем, визначення шляхів покращення умов та організації діяльності громадських рад, створених при органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, стали предметом експертної дискусії «Громадські ради: додатковий ресурс чи тягар влади?», яка відбулася 15 вересня. Участь у заході взяли представники громадських рад при обласних державних (військових) адміністраціях та представники підрозділів з питань комунікацій цих органів.


Минулого року за зверненням органів влади та представників громадськості Уряд врегулював питання функціонування громадських рад під час воєнного стану, зокрема продовжив строк повноважень діючих громадських рад у складі, який був затверджений до повномасштабного вторгнення, щоб не переривати їхню роботу й не додавати навантаження на органи влади щодо створення умов для формування нового складу, адже саме процедура формування складу громадських рад не є простою.

Як зазначила Наталія Окша, заступник директора департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, протягом останніх півтора року громадські ради активно долучалися до реалізації заходів зокрема органів державної влади, виступали провідниками взаємодії між органами влади й громадянським суспільством.

понеділок, 4 вересня 2023 р.

Стан та проблеми громадянської освіти у закладах загальної середньої і професійної освіти

У 2018 році була схвалена Концепція розвитку громадянської освіти в Україні. Тоді в закладах освіти вперше з’явилася відповідна дисципліна. У жовтні минулого року, під час повномасштабного ... Додано: Аліна Шостак

У 2018 році була схвалена Концепція розвитку громадянської освіти в Україні. Тоді в закладах освіти вперше з’явилася відповідна дисципліна. У жовтні минулого року, під час повномасштабного вторгнення, Концепцію оновили. Натомість уже сьогодні, каже координатор Мережі UPLAN у Чорноморському регіоні Андрій Крупник, ми маємо працювати над концепцією громадянської освіти, яка б задовольняла потреби та вирішувала актуальні питання післявоєнного періоду.

Що наразі відбувається у сфері громадянської освіти та які проблеми існують в цьому напрямку  це стало ключовим питанням експертного обговорення «Громадянська освіта у закладах загальної середньої і професійної (професійно-технічної) освіти», яке відбулося 31 серпня.

Учасники приділили особливу увагу наповненню громадянської освіти  яких результатів вона покликана досягти. Серед найбільш згадуваних  формування національної свідомості, виховання громадян, без яких неможливе існування громадянського суспільства, які мають позицію, вміють її аргументовано обстоювати, поважають державні закони, мову та символи.

Про проєкт, який покликаний допомогти досягнути відповідних цілей, який Міністерство освіти і науки реалізує спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) розповіла Олена Роговченко, представниця Директорату професійної освіти, Головного управління професійної освіти МОН України:

«IFES розробили навчальну програму громадянської освіти для здобувачів професійної освіти. Це  пілотний проєкт. В серпні 2022 року ми обрали 25 представників закладів профтехосвіти України для навчання тренерів, викладачів цього курсу, які зможуть потім на місцях впроваджувати цей курс. Деякі заклади уже ввели цей курс як виховну годину, як факультативну. Ми уже маємо позитивні відгуки».

середа, 30 серпня 2023 р.

Електронний каталог інформації для ВПО


ГО "Одеський інститут соціальних технологій" в рамках проєкту "Інноваційні підходи до соціальної адаптації та інтеграції ВПО у життя громад" започаткував електронний каталог даних про служби, організації та інших суб'єктів, які надають соціальну підтримку ВПО у громадах Одеської області. Інформація для каталогу отримана з відповідей громад на запити та узята з офіційних сайтів.

Пропонуємо ВПО використовувати цю інформацію для взаємодії з відповідними органами і організаціями, а надавачам послуг ‒ для спілкування з колегами та координації дій, для обміну досвідом у сфері підтримки ВПО.

Крім координат конкретних служб і відповідальних осіб, надаємо корисні посилання на джерела інформації для ВПО.

Закликаємо усіх зацікавлених долучитись до наповнення електронного каталогу даними про свої можливості і потреби.

Посилання на Гугл-форму для внесення даних:  https://forms.gle/412YuwRWYNdhC93V7 

Електронний каталог із внесеними даними розміщений за посиланням http://surl.li/lfjyq

Подаємо також корисні посилання:

Допомога ВПО в Одеській області

Довідник для переселенців

Допомога переселенцям-омр

Корисна інформація для ВПО - досвід Миколаєва

Путівник для переселенця

Довідник ВПО від Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Інформація для ВПО від Одеської обласної військової адміністрації

Інформація для ВПО «Допомога переселенцям» від Одеської міської ради

Довідник організацій з актуальними питаннями та телефонами для тимчасово переміщених осіб (контакти організацій для отримання допомоги в Одесі)

Інформаційний бюлетень для ВПО (липень 2023 р.) Група впливу. Громадський холдинг.

Інформаційний бюлетень для ВПО (серпень 2023 року). Група впливу. Громадський холдинг.

понеділок, 28 серпня 2023 р.

Анонс експертної дискусії "Громадянська освіта у закладах загальної секредньої і професійної (професійно-технічної) освіти

Запрошуємо працівників центральних та місцевих органів освіти, науковців, експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN, представників шкільного та професійно-технічного самоврядування до участі в експертній дискусії на тему: «Громадянська освіта у закладах загальної середньої і професійної (професійно-технічної) освіти».

Захід відбудеться 31 серпня онлайн з 14:00 до 16:00.

Мета заходу — з’ясувати значення та шляхи покращення здобуття громадянської освіти учнями шкіл та закладів професійної (професійно-технічної) освіти, зрозуміти роль громадянського суспільства у процесах формування громадянської позиції у сучасної молоді.

Очікуваний результат: вироблено спільне бачення основних проблем у сфері громадянської освіти та шляхів їхнього вирішення на різних рівнях публічного управління; визначено роль органів влади, закладів освіти та громадянського суспільства у підвищенні ефективності громадянської освіти.

Модератор дискусії — Андрій Крупникдиректор ГО «Одеський інститут соціальних технологій», регіональний координатор Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN в Одеській області, доцент Інституту публічної служби та управління НУ «Одеська політехніка», кандидат політичних наук.

субота, 12 серпня 2023 р.

Громадянська компетентність ‒ необхідна складова професійної кваліфікації

Громадська організація «Одеський інститут соціальних технологій» є одним із розробників Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки.

Наразі Інститут є співвиконавцем Урядового Плану з реалізації Нацстратегії у 2023-2024 роках (п. 15), за яким разом із Міністерством освіти і науки України має виробити заходи із функціонування цілісної системи громадянської освіти у закладах професійної та професійно-технічної освіти, запровадити моніторинг її ефективності.


Необхідно спільно розробити програми та навчально-методичні матеріали курсу громадянської освіти, яка є необхідною умовою формування нової генерації молоді, якій доведеться зберегти та відбудувати нашу країну.

У цьому контексті була важливою участь заступниці директора Інституту Алли Орлової у ІІІ щорічному Форумі "Реформа професійної освіти в умовах війни", який відбувся наприкінці липня 2023 року в Одесі на базі Національного університету "Одеська морська академія".

субота, 5 серпня 2023 р.

ГРОМАДСЬКІ ОБГОВОРЕННЯ У ГРОМАДАХ: ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЛЕГІТИМНІСТЬ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ?

З’ясування наявних недоліків у нормативно-правовому та організаційному забезпеченні громадських обговорень, які проводяться у територіальних громадах, та вироблення підходів до підвищення ефективності цієї форми місцевої демократії стали предметом експертного обговорення «Громадські обговорення у громадах: нормативне та організаційне забезпечення легітимності», яке відбулося 31 липня.

Для визначення відмінностей поміж громадськими обговореннями, громадськими слуханнями, громадськими консультаціями Сергій Саханенко, професор кафедри публічного управління та регіоналістики Інституту публічної служби та управління НУ «Одеська політехніка», експерт Мережі UPLAN, провів аналіз нормативної бази. За його висновком, на відміну від громадських слухань, громадське обговорення відбувається з використанням спеціальних інтернет-платформ та не передбачає проведення зібрань учасників.

Як зауважив експерт, можна вишукувати нюанси поміж різних форм, відмінності, але практика на це особливо уваги не звертає. Фактично різними є лише методи комунікації органів публічної влади з громадянами, але роль і місце цих форм у системі врядування аналогічна — це форми представництва інтересів громадян щодо реалізації своїх прав у публічній сфері.

«Як на мене, ефективність громадських обговорень може бути оцінена не так з позиції частоти їхнього проведення, неухильного дотримання виражених думок жителів, скільки з позиції їхньої ролі в зниженні соціальної конфліктності, напруги на рівні територіальної громади. Тобто, завдання громадських обговорень — дати людям виговоритися, що само по собі призведе до зниження рівня конфліктності в громаді», — зазначив пан Сергій.

КЛЮЧОВІ ПОДІЇ В ПОЛІТИЧНОМУ ТА ГРОМАДСЬКОМУ ЖИТТІ ЧОРНОМОРСЬКОГО КРАЮ: ПІДСУМКИ ЛИПНЯ

Протягом липня, попри масовані обстріли й труднощі, спричинені війною, всі органи державної влади та місцевого самоврядування Чорноморського краю, крім тимчасово окупованих на Херсонщині, працювали відповідно до чинного законодавства.

Цей місяць став для Одещини трагічним та руйнівним. Через вихід росії із зернової угоди загарбники почали руйнувати портову інфраструктуру та знищувати культурну спадщину нескореної Одеси. Але жорстокі ракетні удари не викликали панічних настроїв серед населення, а ще більше згуртували громадян. Руйнування ракетою Свято-Преображенського собору в Одесі спонукало представників УПЦ засудити дії агресора та назвати речі своїми іменами. Попри ракетний терор, Одещина живе повноцінним життям. Громадськість є активним суб’єктом спротиву та відновлення країни, надійним партнером влади. Чимало інформації у ЗМІ про корупційні справи. Всі розуміють, що протидія корупції — другий фронт, на якому також треба здобути перемогу.

На Миколаївщині відпрацьовано чіткий алгоритм дій щодо відновлення інфраструктури за допомогою власних ресурсів та міжнародної допомоги. Влада й громадяни за допомогою всебічної допомоги справилися з наслідками підтоплення, спричиненого руйнуванням Каховської ГЕС. Миколаївці демонструють високий моральний дух та, крім вирішення господарських питань, проводять фестивалі та інші культурно-мистецькі заходи патріотичного спрямування. В області реалізуються пілотні проєкти, які сприяють зміцненню правового та соціального захисту населення.

Влада Херсонщини першочергово забезпечує найнеобхідніші потреби населення та організовує життя в деокупованих громадах. Цьому сприяє державна програма «Пліч-о-пліч», за допомогою якої регіони України допомагають налагодити життя на Херсонщині. Спільними зусиллями разом з міжнародними партнерами життя поступово налагоджується, попри постійні обстріли ворогів.

Детальніше — у добірці ключових новин та подій, що відбулися в Чорноморському краю в липні.

Стратегія розвитку Доброславської ТГ-2030

СТРАТЕГІЯ
РОЗВИТКУ ДОБРОСЛАВСЬКОЇ
ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
НА ПЕРІОД ДО 2030 РОКУ
4 серпня 2023 року
Початок
Рішенням виконкому Доброславської
селищної ради від 08.12.2023 № 161 утворено
Робочу групу, до складу якої увійшли депутати
селищної ради, фахіці її виконавчих органів,
представники бізнесу і громадськості
Доброславської громади, а також експерти ОІСТ

Андрій КРУПНИК та Віктор БОНДАРУК.


понеділок, 31 липня 2023 р.

Громадські обговорення у громадах: нормативне та організаційне забезпечення легітимності


Проаналізовано досвід застосування громадських обговорень як найбільш вживаної у територіальних громадах форми місцевої демократії, виявлено недоліки у їх нормативно-правовому та організаційному забезпеченні, розглянуто практику застосування в Одеській області та вироблено підходи до підвищення ефективності цієї форми громадської участі.
Повну відеоверсію дискусії можна подивитись на цьому відео.

31 липня 2023 року відбулась експертна онлайн-дискусія на тему: "Громадські обговорення у громадах: нормативне та організаційне забезпечення легітимності".

У дискусії взяли участь майже 40 учасників, серед яких ‒ науковці, представники органів місцевого самоврядування і громадськості.

Захід організовано Центром політико-правових реформ та Одеським інститутом соціальних технологій за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN в рамках проєкту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

понеділок, 17 липня 2023 р.

Інформація для переміщених осіб від Мінсоцполітики


Починаючи з 2014 року Україна перебуває в стані неоголошеної війни. Частина території нашої держави незаконно анексована та тимчасово окупована Російською Федерацією, на частині ведуться бойові дії. Початок активних бойових дій після 24 лютого 2022 року, запровадження воєнного стану в Україні спричинили масове переміщення – громадяни лишають свої домівки в пошуках безпеки та захисту. Наразі кількість офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб в країні досягає 4,9 млн осіб.

В умовах надзвичайних викликів, що постали під час війни, значне навантаження на держбюджет, виникнення у громадян цілого спектру нових потреб, які потребують своєчасного й ефективного реагування з боку держави та органів місцевого самоврядування, Урядом вживаються заходи для забезпечення ефективного функціонування існуючої системи соціальної підтримки населення.

Запроваджено надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам згідно з Порядком надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 (зі змінами). У 2022 році понад 2,3 млн внутрішньо переміщених осіб отримали допомогу на проживання, на виплату якої з держбюджету було виділено 52,8 млрд гривень.

субота, 1 липня 2023 р.

Експертно про спроможність громадської організації

29 червня ц.р. в Міжнародному Культурному Центрі Одеси "UNION" відбувся міський Форум громадянського суспільства під девізом: "Розвиток та партнерство – шлях до побудови миру в Україні". Організаторами Форуму виступили Одеська Міська Рада у партнерстві з ГО «Єврейський Молодіжний Центр «Гілель», ГО «Центр ВОТУМ» та Nonviolent Peaceforce (NP) Ukraine.


Під час панельної дискусії «Громада і Влада. Спільна мета та відповідальне партнерство» було презентовано програми і проекти для спільного виконання місцевою владою з організаціями громадянського суспільства (ОГС) та механізми їх взаємодії з волонтерськими і міжнародними організаціями.

На панельній дискусії «Інституційна спроможність та проектна діяльність громадського сектору:
можливості та перспективи» було розглянуто шляхи та можливості підвищення організаційної спроможності громадського сектору, у тому числі через розбудову дієвих національних, регіональних і місцевих коаліцій.

Панельна дискусія «Вплив локалізації міжнародної допомоги на розвиток ОГС та надання допомоги» була присвячена посиленню керівної ролі місцевих і національних гуманітарних організацій, а також полегшенню доступу ОГС до локальної фінансової підтримки.

середа, 21 червня 2023 р.

Рекомендації Круглого столу

"Можливості та інноваційні підходи
у працевлаштуванні ВПО, у т.ч. ВПО з інвалідністю"
16 червня 2023 р.

За підсумками дискусії, що відбулась в ході Круглого столу за участі ВПО, фахівців соціальних служб, центрів зайнятості, об'єднань роботодавців, представників ГО, що працюють з переселенцями, учасники констатують, що основні проблеми ВПО на даному етапі пов'язані із незадоволеністю їх базових життєвих потреб у доступному житлі, виплатах, працевлаштуванні, доступі до медицини та освіти, адаптації на новому місці проживання, психологічній підтримці та культурній самореалізації.

ЗОКРЕМА, СКЛАДНОЩІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВПО ОБУМОВЛЕНІ НИЗКОЮ ТАКИХ ПРИЧИН:

v суспільно-економічні:

ü нестабільність економіки України, що негативно впливає на зайнятість населення;

ü згортання діяльності малого бізнесу, ФОПів, релокація бізнесу в іншу місцевість, руйнування та ліквідація бізнесу внаслідок ракетних обстрілів;

ü недостатньо якісний соціальний пакет, який пропонується роботодавцями;

ü набуте утриманство, яке поширюється в середовищі ВПО, зокрема ВПО з інвалідністю, завдяки активній підтримці ВПО небайдужими людьми, волонтерами та благодійними організаціями і фондами;

ü небажання частини ВПО, особливо молодих чоловіків працездатного віку, офіційно працевлаштовуватися і відповідно, – реєструватися у відповідних органах, у т.ч. територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (колишніх військкоматах);

ü активна міграція ВПО, яка не зацікавлює роботодавців брати їх на роботу і вчити,  оскільки він або вона в будь-який момент може звільнитися;

ü відсутність досліджень щодо затребуваності працівників у тій чи іншій галузі, що веде до перекосів на ринку працевлаштування (як позитивний приклад – досвід Казахстану, де опитування проводиться кожні три роки);

ü відсутність фінансової та просторової можливості у бізнесу для облаштування робочих місць, зон відпочинку, вбиралень, сходів для людей з інвалідністю;

ü відсутність можливості запровадити дистанційну або надомну роботу працівникам з інвалідністю

ü недостатня координація дій з питань працевлаштування ВПО між обласними та міськими службами зайнятості, роботодавцями, громадськістю;


четвер, 15 червня 2023 р.

Завершується процес підготовки Стратегії розвитку Доброславської громади

 Робоча група, що розробила проєкт Стратегії розвитку Доброславської громади до 2030 року, вкотре зібралася для обговорення важливих питань.


Активна зацікавленість та бажання взяти участь у формуванні майбутнього громади через розробку проєкту Стратегії зібрала у Ветеранському Хабі не лише посадових осіб виконавчих органів селищної ради, а й депутатів, бізнесменів та представників громадськості.

На засіданні було обговорено можливість подальшого бюджетного фінансування проєктів і заходів, що заплановані у Стратегії. При цьому особливу увагу приділено реалізації молодіжної політики – саме завдяки ній Доброслав є досить відомим та успішним в реалізації молодіжних проєктів.

Обговорювали і можливості покращення інфраструктури у населених пунктах, які нещодавно приєдналися. Зокрема, йшлося про відновлення дорожнього покриття і створення зелених зон, нових креативних парків для відпочинку жителів громади та відвідування туристами. Усе це потребує не тільки значних фінансових ресурсів, а й реалізації нових ідей.