середа, 28 грудня 2022 р.

ІНФРАСТРУКТУРА ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА: ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ

 Інфраструктура — це все те, що забезпечує створення, діяльність та розвиток ОГС. До неї належать ХАБи, навчальні центри, ресурсні центри з підтримки ОГС, коаліції ОГС, мережі тощо.

Протягом останніх п’яти років показник сталості галузевої інфраструктури громадянського суспільства (ГС) залишається незмінним — 3,2. Тобто на середньому рівні. Але це не означає, що в цій сфері нічого не відбувалося. Навпаки.

У 2021 році ми констатували як покращення, так і погіршення стану справ у цій сфері. До погіршення можна віднести те, що припинила роботу Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України; практично не функціонували регіональні коордради; лише подекуди діяли регіональні програми й плани заходів з розвитку ГС.

Решта компонентів галузевої інфраструктури розвивалася досить динамічно.

Копенгагенські критерії об’єднання країн у ЄС передбачають стабільність інституцій, які гарантують демократію, верховенство права, дотримання прав людини. Тобто, інституалізують систему забезпечення демократії. В цьому, по суті, і полягає функція інфраструктури ГС.

У даному контексті варто згадати тенденцію до посилення у 2021 році створення коаліцій ОГС, таких як Платформа за правові реформи для ОГС, Громадська мережа публічного права та адміністрації UPLAN, коаліція ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії на чолі із Всеукраїнською асоціацією сприяння самоорганізації населення та інші.

середа, 7 грудня 2022 р.

Творчі кластери: листопадові надбання

Листопад в Одесі завжди холодний – з пронизливим вітром, злітаючим листям, різким дощем. А тепер ще й ворожа росія терористичним знищенням енергетичної інфраструктури України щодня занурює місто в суцільну темряву.

Але коли є мета, поставлені завдання, зацікавлені сторони й надійні партнери – все вдається.

ОІСТ звернувся до адміністрації Одеського національного театру опери та балету з проханням надати можливість відвідати прем’єрну балетну виставу «Білосніжка» групі дітей-переселенців з дорослими. За особистого сприяння директорки театру Надії Бабич родини вимушених переселенців з Дружківки, Слов’янська, Маріуполя Донецької області 6 листопада відвідали виставу.

Учасниця творчого кластера, що реалізується командою проєкту «ВПО в територіальних громадах: алгоритм успішної адаптації» Олена Кисловська висловила вдячність всім причетним до наданої можливості відвідати знаменитий театр. Пані Олена зазначила: «Казковий дивовижний інтер’єр театру, виразна вишукана музика, дуже зручна для танцю, костюми й образи, наближені до мультиплікаційних, добре запам’ятовуються. Тож діти все подальше життя згадуватимуть, що навіть у воєнний час їм було подароване казкове свято».