середа, 30 листопада 2022 р.

Переселенці в Україні: соціальна адаптація та інтеграція у громади | Андрій Крупник


Про важливість допомоги в адаптації людей, що втратили рідні домівки, роботу, зазнали значних матеріальних збитків, у нові громади, передусім, – творчими, мистецькими, духовними засобами – в інтерв’ю директора ОІСТ, керівника проєкту «ВПО в територіальних громадах: алгоритм успішної інтеграції», регіонального координатора Мережі UPLAN Андрія Крупника.

Джерело: ЦППР  
Чи існують інструменти, способи, методики, як адаптувати внутрішньо переміщених осіб у нових громадах, інтегрувати їх в нові умови? Які проблеми виникають та як можуть допомогти громадські активісти, волонтери, представники органів місцевого самоврядування? 


пʼятниця, 25 листопада 2022 р.

Привітання!

Вітаємо члена нашої організації Валерія Панька зі вступом до Національної спілки журналістів України! Хай Ваші креативні та гострі публікації ще краще працюють на Перемогу над ворогом, корупцією та суспільними негараздами!

субота, 12 листопада 2022 р.

Цей день увійде в історію!

По-перше і найголовніше, – ми раділи разом із нашим другом і партнером, херсонцем Олександром Мошнягулом, головою правління Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень, керівником Ресурсного Центру з розвитку місцевої демократії в Херсонській області, головою громадської ради при Херсонському міському голові, звільненню його рідного міста. І разом дякували ЗСУ за мужність і героїзм!


А.Крупник, О.Нагорнюк, О.Мошнягул -11.11.2022
А по-друге, ОІСТ продовжує співпрацювати з партнерами навіть в умовах відключення світла: укладено і підписано Меморандум з Одеською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. М. Грушевського і визначені найближчі кроки співпраці у сприянні соціальній адаптації та інтеграції переселенців.


Адже, разом ми сильніші!

Маємо нового партнера

МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ

між Комунальною установою «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М.С. Грушевського» та
Громадською організацією «Одеський інститут соціальних технологій»

м. Одеса                                                                                          11 листопада 2022 року

Комунальна установа «Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М.С. Грушевського» (далі - КУ «ООУНБ імені М.С. Грушевського») в особі директора АМЕЛЬЧЕНКО Юліани Сергіївни, що діє на підставі Статуту, затвердженого розпорядженням голови Одеської обласної ради від 24.07.2019 № 938/2019-ОР, з однієї сторони, і Громадська організація «Одеський інститут соціальних технологій» (далі - Інститут) в особі директора Інституту КРУПНИКА Андрія Семеновича, який діє на підставі Статуту, з іншої сторони, які далі іменуються як «Сторони», а кожна окремо - «Сторона», уклали цей Меморандум про таке:

1. Метою співпраці є координація дій Сторін у сприянні соціальній адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб у нові для них громади.

2. У процесі співпраці Сторони будують свої взаємовідносини на принципах гуманності, рівності прав, добровільності, взаємовигідного партнерства, єдності підходів та неспричинення шкоди одна одній.

3. Для виконання завдань співпраці Сторони в межах своїх повноважень та можливостей залучають необхідні матеріальні та нематеріальні ресурси, зокрема, вивчають та запозичують український та зарубіжний досвід.

4. Сторони можуть надавати одна одній різноманітну підтримку, спільно використовувати матеріально-технічні ресурси кожної зі Сторін відповідно до вимог чинного законодавства.

пʼятниця, 4 листопада 2022 р.

ДАЙДЖЕСТ інформаційних повідомлень у відкритих джерелах інформації за тематичним напрямком «Влада і громадянське суспільство в умовах війни.

 

 Розвиток громадського сектору та владно-громадської взаємодії» на Півдні України Жовтень 2022 року

Дайджест складено за напрямками:
  • Національні аспекти забезпечення владно-громадської взаємодії під час воєнного стану
  • Напрями роботи обласних військових адміністрацій Півдня України
  • Волонтерська військова та гуманітарна допомога
  • Громадський сектор в умовах війни
  • Суспільна думка (за даними соціологічних опитувань) та дослідження ОГС
В жовтні 2022 року діяльність громадського сектору України отримала міжнародне визнання.

Так, лауреатами Нобелівської премії миру 2022 року стала українська правозахисна організація «Центр громадянських свобод» (разом із білоруським правозахисним центром «Вясна» та російською правозахисною організацією «Меморіал»). Лауреати Нобелівської премії миру представляють громадянське суспільство у своїх країнах. Вони впродовж багатьох років просували право захищати основні права громадян та критикувати владу. «Вони доклали визначних зусиль, щоб задокументувати воєнні злочини, порушення прав людини та зловживання владою. Разом вони демонструють важливість громадянського суспільства для миру та демократії», — наголошується у заяві.

Українська громадська організація «Центр громадянських свобод» була створена 30 травня 2007 року в Києві. «Після вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року Центр у співпраці з міжнародними партнерами бере участь у виявленні та документуванні воєнних злочинів росії проти українського цивільного населення.

Ще одна нагорода жовтня – українському народу. Президія Європейського парламенту визнала народ України лауреатом премії Сахарова 2022 року. «Вони відстоюють те, у що вірять. Борються за наші цінності. Захищають демократію, свободу та верховенство права. Ризикують своїм життям заради нас», – написала голова Європарламенту Роберта Метсола у Twitter, вітаючи український народ.

пʼятниця, 14 жовтня 2022 р.

Прес-реліз про Асамблею ПГС 04.10.2022

Виступає голова УС ПГС О.Шубін
4 жовтня цього року відбулась чергова Асамблея Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС), на якій були представлені основні результати діяльності ПГС у 2021-2022 роках.


В Асамблеї узяли участь більше 70 представників органів публічної влади та інститутів громадянського суспільства. Були затверджені зміни до складу УС ПГС та відбулась дискусія щодо основних завдань України й інтенсифікації залучення громадянського суспільства до процесів євроінтеграції.

На засіданнях робочих груп УС ПГС колегіально визначались пріоритети євроінтеграції та виконання Угоди про Асоціацію.

Директор Одеського інституту соціальних технологій, регіональний координатор Мережі UPLAN Андрій КРУПНИК узяв участь у роботі Асамблеї як член Робочої групи № 2 УС ПГС "Свобода, юстиція, права людини".

Під час дообрання до складу УС ПГС представника Федерації роботодавців України А. Крупник запропонував Федерації звернути окрему увагу на процеси працевлаштування переселенців, їхнього перенавчання та підвищення кваліфікації.

Демократичні цінності, які у процесі євроінтеграції запроваджуються у життя українського суспільства, А. Крупник запропонував доповнити усвідомленою відповідальністю, якої сьогодні часто бракує тим, хто активно захищає свої права, свободи та інтереси, нехтуючи правами та інтересами інших.

А. Крупник зазначив, що для успішної подальшої демократизації українського суспільства та залучення громадськості до процесів формування й реалізації політики необхідно "озброїти" державу належними законодавчими інструментами, зокрема, законами "Про публічні консультації", "Про місцеві референдуми", "Про загальні збори", оновити Закон "Про органи самоорганізації населення" та доповнити Закон "Про місцеве самоврядування в України" нормами, які забезпечують можливість реалізації усіх форм громадської участі на рівні місцевого самоврядування.

А. Крупник вважає, що в сучасних умовах вкрай необхідно підвищити адресність соціальної політики по відношенню до різних категорій населення через використання інструментів соціальної діагностики й тісну співпрацю із громадськими утвореннями, що представляють інтереси відповідних соціальних груп.

вівторок, 4 жовтня 2022 р.

ДАЙДЖЕСТ інформаційних повідомлень у відкритих джерелах інформації за тематичним напрямком "Влада і громадянське суспільство в умовах війни"

  

Розвиток громадського сектору та владно-громадської взаємодії,  вересень 2022 року 

 Дайджест складено за напрямками:

  • Владно-громадська взаємодія під час воєнного стану на національному рівні
  • Робота обласних військових адміністрацій Півдня України
  • Волонтерська військова та гуманітарна допомога
  • Громадський сектор в умовах війни
  • Суспільна думка та дослідження ОГС
Кінець літа та початок вересня вразив весь світ блискавичним проривом Збройних Сил України у Харківській області. Міжнародні ЗМІ називають успіх України «приголомшливим», прогнозують близький перелом у війні, закликають світ ще більше допомагати Україні в її героїчному протистоянні російському агресору. Дедалі гучніше лунають вимоги розблокувати поставки зброї Україні в тих державах, де владні кола не наважуються на реальну допомогу.

21 вересня Україна провела наймасштабніший обмін полоненими від початку лютневого вторгнення Росії. Серед 215 осіб, звільнених з російського полону, є 188 захисників Азовсталі та Маріуполя, включно з командирами Азову, а також десятеро іноземців.

Президент Володимир Зеленський під час звернення до Генасамблеї ООН 22 вересня, представив українську формулу миру. Глава держави заявив, що ця формула може стати у нагоді всім, хто може опинитися у схожих з Україною обставинах.

Обласні військові адміністрації Півдня України разом із волонтерами продовжують відновлювати інфраструктуру міст, зокрема у Миколаєві – після майже щоденних обстрілів, забезпечувати містян всім необхідним, організовувати добровільну евакуацію громадян, розміщувати ВПО в інших громадах Миколаївської та Одеської областей, надавати медичну, психологічну, матеріальну допомогу людям з тимчасово окупованих територій, налагоджувати постійну співпрацю з міжнародними організаціями.