понеділок, 27 листопада 2023 р.

В Одесі презентували Маніфест сталого миру

Маніфест сталого миру «Світ після нашої перемоги», розроблений українськими інтелектуалами та представниками громадянського суспільства, презентували 23 листопада в Одесі.

На презентації були присутні представники Одеського інституту соціальних технологій Андрій Крупник та Алла Орлова.

Захід відбувся за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проєкту «Маніфест сталого миру ‒ стратегічний підхід».

Перша частина Маніфесту присвячена реалізації відповідальності агресора за війну, друга – гарантіям сталого миру.

Керівники ОІСТ зацікавлено прослухали
основні позиції Маніфесту, зокрема:
  • українці стали суб’єктами історії, а отже, світ має звикнути, що «нічого стосовно України без України»;
  • вихід на кордони 1991-го року – необхідна, але недостатня умова настання миру, адже росія у своєму нинішньому стані та розмірах неодмінно намагатиметься розширювати поле своїх хижацьких інтересів за рахунок сусідніх держав;
  • неповернення в ситуацію війни, а створення нового, безпечнішого світу, в якому війна буде неможливою;
  • покарання росії за військові злочини;
  • заходи, що допоможуть забезпечити сталий мир.

пʼятницю, 17 листопада 2023 р.

Освоюємо нові інструменти громадської участі: враження від тренінгу

Хочемо поділися думками від нашого нещодавнього перебування у Києві, куди ми прибули повчитися новому та набратися позитивних вражень від спілкування з досвідченими та відомими представниками громадського сектору з різних областей України. Разом з нами на навчання приїхали громадські активісти ледь не з усієї України. Тут були наші колеги з Волинської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Херсонської, Черкаської та Чернігівської областей.

Київ зустрів нас привітно. Хоча відразу відчувалась нестача нашого південного сонця, ще такого теплого навіть в листопаді. Крім нас, з Одеси була ще Олена Хомут із ГО «Змістом» ‒ нас назвали «одеським десантом».

8-9 листопада ми напружено, але цікаво працювали під керівництвом досвідчених експертів Ради Європи ‒ Олексія Коваленка та Олесі Архипської.

Метою цього навчання було здобуття рівня кваліфікації «Спеціаліст/ спеціалістка UChange: Країна» за темою «Інструментарій для інтеграції ВПО».

 
Тренінг проводився за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах проєкту «European Renaissance of Ukraine: Civil Society Resilience and Recovery Initiative».

четвер, 16 листопада 2023 р.

Урочисте відкриття виставки образотворчого мистецтва ВПО. Життя міста. 06.11.2023


Я єсть народ, якого Правди сила
ніким звойована ще не була.
Яка біда мене, яка чума косила! —
а сила знову розцвіла.

Щоб жить — ні в кого права не питаюсь.
Щоб жить — я всі кайдани розірву.
Я стверджуюсь, я утверждаюсь,
бо я живу. (Павло Тичина "Я утверждаюсь")

вівторок, 31 жовтня 2023 р.

В єднанні – сила: диктант, виставки, зустрічі

День української писемності та мови члени Інституту відзначили написанням Всеукраїнського диктанту національної єдності та відвідуванням виставки, присвяченої Михайлу Грушевському.

Для написання Диктанту було обрано партнерську організацію Одеську обласну універсальну наукову бібліотеку імені М.С. Грушевського. 
фото
Диктант разом з нами писали студенти, військові, переселенці. Тож маємо надію, що в такій гарній компанії й диктант був написаний максимально правильно. Та й організатори заходу Українське радіо наголошують: прекрасний текст «Дороги України» авторства письменниці, лауреатки Шевченківської премії 2023 року Катерини Калитко не лише сприяє підвищенню грамотності населення, а й слугує об’єднанню усіх українців, у тому числі змушених перебувати за межами держави через російську агресію.

 
З великим інтересом представники ОІСТ відвідали виставку, присвячену видатному політику та історику Михайлу Грушевському, яка експонується в бібліотеці у спеціальній залі, де панує атмосфера затишку та можливості поринути у світ історії, науки, мистецтва. 

Ця виставка «Грушевськіана Львівського музею Михайла Грушевського» прибула зі Львова, де її презентували співробітники Державного меморіального музею Михайла Грушевського.

В рамках ХХVII-го обласного фестивалю «Безмежність української книги» члени ОІСТ долучилися до інших цікавих заходів: лекцій, презентацій, оглядів літератури, які проводяться в бібліотеці на високому професійному та патріотичному рівні.

Тож День української писемності та мови - 23 проведено змістовно і цікаво у колі людей, які творять світле, розумне та вічне заради майбутнього нашої держави.

середу, 11 жовтня 2023 р.

Двом ВИШам Одеси передали документ, який засвідчує рекорд їх випускника

Вітаємо нашого молодого колегу Євгена Нотевського з успішним штурмом перших п'яти освітніх вершин! Бажаємо наснаги і натхнення у впровадженні в життя набутих знань, умінь і навичок!
Будьте нестримні у русі вперед до нових вершин науки, громадської діяльності та сімейного щастя! 

Колектив ОІСТ

24-річний Євгеній Нотевський став наймолодшим українцем, який отримав найбільшу кількість дипломів про вищу освіту в Україні. Євгеній є дипломованим спеціалістом за 5-ма напрямами і це абсолютний рекорд серед українських чоловіків віком до 25-ти років. Досягнення зафіксував Національний Реєстр Рекордів. Нагородження відбулося 18 вересня в Києві.

10 жовтня 2023 року із Національного реєстру рекордів України передали підтвердження фіксації рекорду до університетів Одеси, в яких Євгеній Нотевський здобував вищі освіти, — Одеської політехніки та Одеського національного технологічного університету.

Із цієї нагоди пан Євгеній завітав до університетів, щоби подякувати колективам закладів. У спілкуванні з адміністрацією ОНТУ рекордсмен згадав мотивацію вступу та підкреслив роль викладацького складу закладу:

- Насправді, навчання на спеціальності «Харчові технології» для мене було дуже непростим… Базові ж напрями були економіка, право, менеджмент, а тут зовсім інше. Але то був мій вибір, викликаний активним заняттям спортом з 2020-го. Настільки активним, що на сьогодні я КМС із пауерліфтингу. Чітко тоді розумів що для того, щоб досягти високих спортивних результатів, потрібно розуміти як правильно харчуватися. Власне тому і вступив на освітню програму «Індустрія здорового харчування». Велика подяка викладачам, звичайно, тому що вони завжди йшли назустріч, додатково роз’яснювали «базові» речі, які я не знав, бо був інший фундамент знань.

середу, 4 жовтня 2023 р.

Освітня платформа Prometheus оголошує конкурс на безплатне IT-навчання для мешканців і ВПО прифронтових та звільнених територій.


🔥 Освітня платформа Prometheus оголошує конкурс на безплатне IT-навчання для мешканців і ВПО прифронтових та звільнених територій.
Prometheus надає шанс 600 охочим безплатно доєднатися до однієї з шести програм:
📌 Курс «Java Beginner»
📌 «Frontend. Базовий курс від Ciklum»
📌 Курс «Тестувальник QA Manual»
📌 Курс «Тестувальник QA Auto»
📌 «DevOps та Kubernetes. Практичний інтенсив»
📌 Курс «UX/UI Design Basic»
Кожен слухач програм також отримає доступ до курсів: 
🤩 «Англійська для початківців у сфері ІТ» 
🤩 «Як знайти першу роботу в ІТ»
👉 Як отримати стипендію дізнайтесь за посиланням: https://cutt.ly/7wvZ1HAc 
❗ Заявки приймаються до 7 жовтня включно.
Подати заявку
*Активність реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

суботу, 30 вересня 2023 р.

Публічна презентація наукових результатів дисертаційних робіт

28 вересня 2023 року у Навчально-науковому інституті публічної служби та управління Національного університету «Одеська політехніка» у змішаному очно-дистанційному форматі відбулася публічна презентація наукових результатів дисертаційних робіт ОРЛОВОЇ Алли Іванівни на тему: «Механізми реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні» та ЧАЙКИ Анжеліки Валеріївни на тему «Механізми представництва та реалізації інтересів периферійних територій в об’єднаних територіальних громадах», подані на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування».

Дисертації підготовлені на кафедрі публічного управління та регіоналістики. Науковий керівник обох робіт ‒ доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, кандидат політичних наук КРУПНИК Андрій Семенович. Модератором публічних презентації був професор кафедри публічного управління та регіоналістики, доктор наук з державного управління Сергій САХАНЕНКО.
За результатами публічного обговорення дисертаційні роботи були рекомендовані до подальшого проходження процедур підготовки та захисту.