середа, 29 січня 2025 р.

ОІСТ: підсумки, плани, надії

За круглим столом
Громадська організація «Одеський інститут соціальних технологій» (ОІСТ) продовжує свою традицію – щорічно зустрічатися для підсумовування роботи за минулий рік і обговорення планів на майбутнє.

В січні 2025 року така зустріч членів ОІСТ відбулася на базі партнерської установи – Одеської обласної бібліотеки імені М. Грушевського.


Про свої досягнення та відчуття, що приніс 2024 рік, а також про плани та надії на майбутнє розповіли: директор ОІСТ Андрій Крупник, заступники директора Алла Орлова та Валерій Панько (онлайн), професор кафедри публічного управління та регіоналістики ІПСУ НУ «Одеська політехніка» Сергій Саханєнко, доцентка цієї кафедри Наталія Піроженко, завідувачка кафедри соціально-гуманітарних наук цього ж інституту Наталя Колісниченко, завідуюча неврологічним відділенням міської лікарні № 5 Ольга Крупник, керівниця відділу управління проєктами ОІСТ Анжеліка Чайка, дитяча письменниця Інна Іщук.

Також експерти ОІСТ разом із колегами з партнерської організації «Асоціація дослідників державного управління» беруть участь у вдосконаленні освітніх програм ІПСУ НУ "Одеська політехніка". Зокрема, гарантом освітньої програми «Державне управління та місцеве самоврядування» Н.В. Піроженко була врахована пропозиція представників ГО «Одеський інститут соціальних технологій» про необхідність посилити відображення регіонального аспекту у цілях і змісті навчальних дисциплін та в інших складових програми, а також того, що процес підготовки здобувачів вищої освіти відбувається в умовах воєнного стану, що потребує від публічних управлінців відповідних якостей, знань та навичок. https://surl.li/lmpjtn.
 
Т.Рябова, Ю.Пакунова, А.Артеменко
До членів організації долучилися друзі та симпатики організації – голова ГО «Співдружність» Валерій Головко, професор кафедри політичних наук Національного університету «Одеська юридична академія» Елла Мамонтова, відомий у місті блогер та культурний оглядач Володимир Богатирьов.

З Чорноморська до Одеси на Загальні збори ОІСТ завітав цілий десант представників міської ради – магістранти, що захистили наукові роботи наприкінці 2024 року в Інституті публічної служби та управління Національного університету «Одеська Політехніка»: Юлія Пакунова, Олександр Пакунов, Анастасія Артеменко, Тетяна Рябова.

субота, 25 січня 2025 р.

Держава. Соборність. Народовладдя

День Соборності України – одну з визначних дат історії української державності, представники ОІСТ спільно з зацікавленими стейкхолдерами запропонували відзначити обговоренням питань реалізації механізмів народовладдя.

Експертна дискусія на тему «Народовладдя як потужний механізм захисту та реалізації прав людини», що відбулася 21 січня в Одесі в змішаному очно-дистанційному форматі на базі ООУНБ імені М.С. Грушевського, зібрала представників науки, громадського сектору, органів державної, регіональної та місцевої влади.
Деталі про дискусію – в матеріалі партнерської організації ОІСТ – Мережі публічного права та адміністрації UPLAN

пʼятниця, 24 січня 2025 р.

Звіт про діяльність громадської організації «Одеський інститут соціальних технологій» у 2024 році

Протягом звітного періоду діяльність Інституту відбувалася в умовах широко­масштабної російської агресії, що, з одного боку, завадило виконанню деяких стратегічних завдань організації, а з іншого – зумовило фокусування діяльності ОІСТ на допомозі внутрішньо переміщеним особам (ВПО), допомозі ЗСУ, сприянні ефективному управлінню громадами та реалізації молодіжної політики в умовах воєнного часу, підвищенню інституційної спроможності організації

1. Проєкти, реалізовані Інститутом протягом звітного періоду:

1.1. Протягом 2024 року Інститут разом із ЦППР (Ігор Коліушко) та регіональними партнерами – громадськими організаціями з Дніпра, Харкова, Львова, Волині, Полтави, Вінниці брав безпосередню участь у діяльності Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN в межах Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. В межах реалізації проєкту фахівцями Інституту та залученими експертами підготовлено 5 аналітичних матеріалів, організовано 8 публічних заходів.

1.2. У 2024 році Інститут за підтримки МФ "Відродження" успішно завершив реалізацію проєкту "Інституалізація процесів адаптації ВПО у громадах через місцеву демократію" на базі Одеської, Чорноморської та Южненської громад Одеської області. В результаті активної роботи за участі партнерських організацій та самих ВПО:


субота, 18 січня 2025 р.

РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ: ДОСВІД МИКОЛАЇВЩИНИ

Представники Інституту – директор ОІСТ Андрій Крупник та заступник директора Алла Орлова продовжують досліджувати стан молодіжної політики на Півдні України. Цього разу увага експертів зосередилася на Миколаївщині. Про важливі інструменти реалізації молодіжної політики в цьому регіоні, створення молодіжних інституцій, заходи та пропозиції для розвитку й громадської участі молоді читайте в статті.


ПОСТАНОВКА ПРОБЛЕМИ ТА АКТУАЛЬНІСТЬ ДОСЛІДЖЕННЯ

Реалізація молодіжної політики в Україні суттєво активізувалась. Попри воєнний стан,
молодіжне життя вирує: створюються молодіжні ради, молодіжні простори й центри, реалізуються молодіжні регіональні програми та втілюються в життя молодіжні проєкти. При цьому дедалі більше громадських організацій та молодіжних ініціатив долучаються до участі в цьому процесі.

За даними Міністерства молоді і спорту в Україні, станом на грудень 2023 року, відповідно до типових положень про молодіжні ради, в країні було створено 410 молодіжних рад з яких, 19 — регіонального рівня та 391 — місцевого рівня. Загальна кількість членів молодіжних рад України різного рівня становила 7 029 молодих осіб.

Упродовж 2024 року, попри всі виклики, з’явилося 120 нових молодіжних рад. Національна програма «Незламна молодь: молодіжні ради», яка запрацювала з червня 2023 року, була створена саме для того, щоб посилити потенціал молодіжних рад, допомогти молодим людям реалізувати свої креативні здібності й стати повноправними учасниками процесу розвитку їхніх громад.

Програма розроблена Українською асоціацією молодіжних рад та втілюється в межах програми «Мріємо та діємо», яка реалізується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Міжнародним республіканським інститутом (IRI). Завданням програми є створення молодіжної ради в кожній громаді.