Наразі складається складна історія зі співвідношенням місцевих бюджетів і державного бюджету. Містяни з різних точок України ретельно слідкують за тим, які тендери проводяться, що куди витрачається, і дискутують, що дійсно потрібно, а що зайве. Водночас відомо багато випадків нецільових витрат і нецільових тендерів. Як утримувати «золоту середину» в умовах повномасштабної війни — говорили в ефірі LIVE STUDIO на 7 каналі.
На думку Андрія Крупника, директора ГО «Одеський інститут соціальних технологій», регіонального координатора Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN у Чорноморському краї, доцента Інституту публічної служби та управління НУ «Одеська політехніка», будь-який перекіс у якийсь бік — це дуже нераціонально, все має бути збалансовано: «Слід визначатися — що на війну, оборону, а що на життя, перспективу тощо. Якщо зараз забрати все й громади не матимуть можливості розвиватися, то ті, хто ще залишається в Україні, поїдуть за кордон, поки там їх приймають як біженців».
Якщо була децентралізація, якщо громади взяли на себе відповідальність за стан життя — необхідно дати можливість при тих джерелах доходів його забезпечити. Звісно, періодично можна робити якісь внески в державний бюджет, який витрачається на оборону.«Громадськість хоче дізнатися, як витрачається наш оборонний бюджет, бо ми ж є свідками багатьох різних скандалів, обвинувачень, якось так все спускається на гальмах. Ми маємо знати, на що першочергово треба витрачати бюджети на місцях — це має бути відкрито, і це має бути система визначення пріоритетів за участі не тільки влади, а й самих громадян. А далі ми маємо теж знати, як витрачаються гроші, які надходять з-за кордону від наших партнерів, і як витрачається державний бюджет», — зазначив пан Андрій.
Детальніше дивіться в записі ефіру:
Немає коментарів:
Дописати коментар