понеділок, 31 березня 2025 р.

Одеський інститут соціальних технологій – активний учасник реалізації в Україні державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства

ГО «Одеський інститут соціальних технологій» (ОІСТ) є не лише одним із розробників основоположних документів державної політики у сфері розвитку громадянського суспільства, але й активним учасником реалізації цієї політики.

 Довготривале співробітництво ОІСТ разом з іншими партнерськими організацій громадянського суспільства з Департаментом інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабміну сприяє синергетичному поєднанню зусиль держави і громадського сектору у сфері розвитку громадянського суспільства. 

Так, спільними зусиллями влади і громадського сектору було розроблено Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки, яка була затверджена Указом Президента України від 27 вересня 2021 року № 487. До її підготовки у складі робочої групи долучились і експерти ОІСТ. 

Розпорядженням КМУ від 21 березня 2025 року № 246-р затверджено План заходів з реалізації у 2025-2026 роках Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки. З 86 заходів Плану до виконання 20 з них безпосередньо залучено ОІСТ. 

Серед цих заходів:

  • розроблення методичних рекомендацій щодо розвитку місцевої демократії; 
  • навчання жителів та державних службовців користуванню інструментами місцевої демократії; 
  • використання цифрових інструментів громадської участі; 
  • моніторинг стану реалізації Закону України щодо народовладдя в місцевому самоврядуванні; 
  • рекомендації щодо залучення ВПО до вирішення місцевих питань; 
  • удосконалення системи формування та діяльності громадських рад; 
  • сприяння впровадженню шкільних громадських бюджетів;
  • впровадження громадянської освіти в закладах професійної і професійно-технічної освіти; 
  • взаємодія поліції з громадськими формуваннями для забезпечення громадської безпеки та інші.

Усе це свідчить про довіру влади до професіоналізму громадської організації внаслідок її постійної та наполегливої роботи з формування у громадян самоповаги, відповідальності, навчання застосуванню інструментів громадської участі і сприяння залученню громадян до процесу прийняття рішень.