неділя, 29 грудня 2024 р.
Рада з питань ВПО в Одеській області: досягнення і перспективи
Розглядались підсумки діяльності Ради у 2023-2024 роках (з моменту її створення у вересні 2023 року), план на 2025 рік, а також питання зміни у складі Ради.
Спочатку про зміни. Вони обумовлені, з одного боку, тим що відповідно до чинного Положення про Раду з питань ВПО при Одеській ОДА (ОВА), з її складу виключаються члени, які без поважних причин пропустили три засідання поспіль або подали заяву про вихід з Ради. Таких членів виявилося чотири, і Рада проголосувала за їх виключення зі складу.
З іншого боку, новою постановою Кабміну від 1 грудня 2023 року в Примірне положення про Раду з питань ВПО внесено низку змін, зокрема кількість її членів збільшено з 18 до 30 осіб. Це дало можливість керівництву Ради оголосити у вересні ц.р. про додатковий набір до її складу нових членів.
За цей період було подано 7 заяв від ВПО та представників громадських і благодійних організацій, які за критеріями відповідали вимогам до членів Ради.
Тож першим питанням порядку денного засідання було знайомство із новими кандидатами та голосування за їхнє включення до складу Ради. Кандидатури усіх сімох були одноголосно підтримані.
четвер, 26 грудня 2024 р.
10 КРОКІВ НА ШЛЯХУ ДО ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МОЛОДІЖНИХ РАД ТА ІНШИХ КОНСУЛЬТАТИВНО-ДОРАДЧИХ ОРГАНІВ
1.У стратегіях, планах заходів та цільових програмах, які приймаються на національному, регіональному та місцевому рівнях у сфері молодіжної політики, важливо передбачати участь молодіжних рад, координаційних рад з питань утвердження національної та громадянської ідентичності, рад з питань ВПО та інших консультативно-дорадчих органів (КДО) з метою їхнього залучення як партнерів органів публічної влади.
ЯК ПІДВИЩИТИ ЕФЕКТИВНІСТЬ МОЛОДІЖНИХ РАД У ПРОЦЕСІ РЕАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ: ПРОПОЗИЦІЇ ЕКСПЕРТІВ
Ініціатором заходу у співпраці Центром політико-правових реформ став ОІСТ.
Молодіжні ради як консультативно-дорадчий орган (КДО) — це форпост громадськості, який працює безпосередньо з владою, виконує низку важливих соціальних функцій. Але практика свідчить, що їхня діяльність потребує серйозного вивчення для напрацювання механізмів покращення їхньої ефективності.
Про проблеми молодіжних рад у процесі реалізації молодіжної політики говорили представники громадськості та влади під час експертного обговорення «Як підвищити ефективність молодіжних рад та інших консультативно-дорадчих органів у процесі реалізації молодіжної політики».
Захід відбувся у змішаному форматі онлайн та офлайн, в Одесі. Про діяльність молодіжних рад в області поінформувала Наталя Привалова, завідувачка сектора позашкільної освіти, виховної роботи та молодіжної політики Департаменту освіти і науки Одеської ОДА (ОВА):
неділя, 22 грудня 2024 р.
Комплексне вирішення актуальних проблем Чорноморської громади

четвер, 12 грудня 2024 р.
Молодіжна політика в регіоні: як це працює на Одещині
На національному, регіональному та місцевому рівнях існують законодавчі та адміністративні інструменти для формування засад участі молоді.
Серед таких інструментів Національна молодіжна стратегія до 2030 року, затверджена Указом Президента України від 12 березня 2021 року.
В Одеській області затверджена обласна цільова програма «Молодь Одещини» на 2021-2025 роки.
Участь молоді в політичному та суспільному житті є предметом вивчення науковців та громадських діячів. Експерти ОІСТ постійно приділяють увагу молодіжній сфері та відстежують зміни на місцевому рівні, вивчають діяльність молодіжних угрупувань. Андрій Крупник та Алла Орлова провели аналіз реалізації низки молодіжних проєктів, що здійснюються на Одещині.