вівторок, 24 вересня 2024 р.

Згуртованість та стійкість як шляхи до переможного миру (за підсумками публічної дискусії)

21 вересня українці разом з цивілізованим світом відзначали Міжнародний день миру та День миру в Україні, який встановлено відповідно до Указу Президента у 2002 році.


У 2024 році виповнюється 55 років Одеські обласній Раді Миру, що була створена в 1968 році і входить зараз до складу Української Ради Миру. З червня 2015 року Одеську обласну Раду Миру очолює Таміла Афанасьєва, яка є сьогодні депутаткою Одеської обласної ради.

Нині в лавах миротворців понад 4 000 жителів Одеської області, які впродовж усіх цих років несуть людям філософію миру, добра, взаємоповаги та злагоди.


Особливо ці відчуття нині актуальні для України. Цей день – важливе нагадування світу про те, що в нашій країні вже третій рік триває розпочата росією жорстока та кривава війна. Українці, які пережили стільки випробувань і втрат, як ніхто розуміють важливість згуртованості та цінність миру.

Цими обставинами керувалися організатори публічного обговорення «Згуртованість − шлях до переможного миру», яке відбулося в Одеській державнй (військовій) адміністрації напередодні цієї важливої дати.

Серед організаторів заходу – Одеська обласна Рада миру, Одеська обласна державна (військова) адміністрація, Національна платформа стійкості та згуртованості та Громадська організація «Одеський інститут соціальних технологій».



Таміла Афанасьєва, голова Одеської обласної Ради миру, у привітальному слові акцентувала на актуальності та значущості питань, які виносяться на обговорення, зазначивши, що згуртованість і стійкість суспільства мають стати запорукою досягнення довгоочікуваного переможного миру.

вівторок, 17 вересня 2024 р.

Конгрес Рад ВПО як можливість посилення підтримки переселенців

Ради ВПО сьогодні створені та діють на рівні областей, районів, громад. Співпрацюють Ради безпосередньо з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, при яких їх створено. Для координації та узгодження дій цих Рад усіх рівнів і з метою ефективної допомоги ВПО виникає потреба в організації, яка б могла об’єднати і скоординувати зусилля цих консультативно-дорадчих органів.

Але поки що Ради з питань ВПО не мають можливості координувати й поєднувати свої дії. До того ж відсутність таких Рад при міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади дещо гальмує їх можливість впливати на державну політику.

Подолання цих прогалин може узяти на себе створювана громадська організація (громадська спілка) Конгрес Рад ВПО.

Обговорення цієї ідеї відбулося під час Центральноукраїнського Форуму Рад ВПО, що відбувся у
Вінниці 11-12 вересня ц.р. Організатором Форуму став «Благодійний Фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» (SSS) за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні.

Керівник ГО «Одеський інститут соціальних технологій» Андрій Крупник як представник організації, що активно співпрацює з ВПО, був запрошений до участі у Форумі, основною метою якого було створення Конгресу Рад ВПО.

В заході узяли участь представники органів виконавчої влади, державних (військових) адміністрацій та місцевого самоврядування, обласних та районних Рад ВПО, громадські активісти.

На дискусійних панелях розглядалися питання місцевих політик та підтримки ВПО, механізми вирішення викликів у цій сфері, співпраці місцевої влади й громадського сектору, забезпечення переселенців житлом, створення фондів соціально тимчасового житла для ВПО та інші.

Андрій Крупник познайомив учасників форуму з напрацюваннями ГО ОІСТ щодо роботи з ВПО, які були зроблені під час реалізації проєктів за підтримки МФ «Відродження».