вівторок, 4 червня 2024 р.

Як отримати фінанси для ГО: шляхи, механізми, практика (за матеріалами семінару «Фінансова підтримка громадських організацій за рахунок місцевих бюджетів»

Центр підвищення кваліфікації кадрів Інституту публічної служби та управління Національного університету «Одеська політехніка» проводить різноманітні навчальні заходи з метою підвищення кваліфікації не лише представників органів публічної влади, а й представників інститутів громадянського суспільства (ІГС).

У форматі спеціальної короткострокової програми учасники громадських утворень Півдня України отримали запрошення на семінар «Фінансова підтримка громадських організацій за рахунок місцевих бюджетів», який відбувся 30-31 травня 2024 року.



Серед учасників семінару – голови ІГС та активісти громадського сектору – ГО «Десяте Квітня», «Жінки Бессарабії», «Захист прав та свобод», «Одеська мрія», «Правозахист», «Серця в долонях» та багатьох інших.

До семінару долучилися і представники новообраної Громадської ради при Южненській міській раді, й Агенції розвитку міста Южного, а також ГО внутрішніх переселенців Донецької та Луганської областей, а також «Нова мрія» з Автономної республіки Крим.

Про те, якими є механізми реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства на місцевому рівні за участі ІГС та практичні аспекти їх запровадження розповіли учасникам семінару директор департаменту внутрішньої політики Одеської міської ради Олександр ЖИЛЬЦОВ і заступник директора ГО "Одеський інститут соціальних технологій", експертка Мережі UPLAN, доктор філософії з публічного управління та адміністрування Алла ОРЛОВА.

Директор ГО ОІСТ, доцент кафедри публічного управління та регіоналістики ІПСУ Національного університету «Одеська політехніка», регіональний координатор Мережі UPLAN в Одеській області, кандидат політичних наук Андрій КРУПНИК розкрив інструменти впливу громадськості на владу, звернув увагу на форми стимулювання участі юридичних і фізичних осіб у вирішенні проблем громади, детально познайомив учасників з механізмами взаємодії громадського сектору з публічними інституціями та особливостями отримання фінансової допомоги громадськими утвореннями від органів муніципальної влади.

Надзвичайно корисним з точки зору практичної реалізації отримання фінансів громадськими утвореннями був виступ голови ГО Центр «Вотум» Інни Тимчик. Маючи значний досвід співпраці неурядових організацій з владними фінансовими органами, Інна Тимчик наголосила на таких напрямах як обґрунтування ГО потреби у фінансовій підтримці, врахування всіх критеріїв оцінювання проєкту органом влади (відповідність проєкту пріоритетам конкурсу, унікальність і дієвість запропонованих підходів, чітке визначення результатів проєкту та ін.). І. Тимчик розповіла про досвід роботи своєї організації з донорами.

З фінансовими інструментами, що надаються громадським організаціям коштом місцевих бюджетів та конкретні шляхи їх залучення, а також успішні практики такого співробітництва присутніх познайомила доцент кафедри місцевого самоврядування та розвитку територій ІПСУ Національного університету «Одеська політехніка», кандидат наук державного управління доцент Олеся ГОЛИНСЬКА.


 
«Отримані знання та інформацію про важливість фінансової підтримка громадських організацій від місцевих органів влади тепер слід реалізовувати безпосередньо при пошуку ресурсів для власних громадських об’єднань», – погодились на завершення навчання викладачі та слухачі.

Семінар було організовано у рамках виконання Регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Одеській області на 2023-2026 роки.

Ольга НАГОРНЮК

Немає коментарів:

Дописати коментар