Страницы

Напрямки роботи

Канали

неділя, 13 жовтня 2024 р.

Психологія стійкості поліцейського в умовах воєнного стану (за матеріалами наукової конференції в ОДУВС)

Науковці та викладачі Одеського державного університету внутрішніх справ постійно приділяють увагу психологічній підтримці як курсантів закладу, так і підвищенню кваліфікації професійних поліцейських, важливою частиною якої є психологічна рівновага та стійкість.

Про важливість та актуальність вказаних питань йшлося на науково-практичній конференції «Психологія особистісного становлення поліцейського в професійній діяльності під час воєнного стану», яка відбулася 11 жовтня в Університеті.

На конференції були обговорені такі актуальні теми, як становлення особистості поліцейського
на різних етапах професіогенезу, його психічна та аутопсихічна компетентність, стресостійкість та саморегуляція в умовах воєнного стану, удосконалення теоретико-методологічних засад особистісного розвитку поліцейського, напрямки сприяння психічному здоров’ю українського суспільства в умовах воєнного стану та ін.

Під час конференції відбулася презентація ґрунтовної монографії «Психологія особистісного становлення захисника Батьківщини», підготовленої науково-педагогічним складом кафедри психології та педагогіки ОДУВС.

Очно-дистанційний формат проведення конференції дозволив узяти в ній участь представникам державних структур, викладачам вищих навчальних закладів, практикам-психологам, курсантам з багатьох міст України.

До участі у конференції були запрошені й представники громадських організацій, які працюють у сфері правозахисту та правопорядку.

Директор ГО «Одеський інститут соціальних технологій» Андрій Крупник виступив із доповіддю про навички взаємодії поліцейських з громадськістю як важливу складову у їх стійкості та ефективності виконання службових обов’язків, акцентуючи увагу учасників зібрання на таких питаннях:

● Поліцейські під час виконання покладених на них повноважень є представниками держави.
Згідно Закону «Про Національну поліцію», рівень довіри населення до поліції є основним критерієм оцінки ефективності її діяльності, а отже і довіри до держави. Люди хочуть бачити в особі поліцейського професійну в усіх аспектах людину.

● Програма професійної підготовки курсантів передбачає набуття ними значного обсягу знань − від законодавства, міжнародних та національних стандартів щодо забезпечення прав і свобод людини, до професійної етики, комунікації, психологічної допомоги, тактики допиту, обшуку тощо. Ці знання можуть перетворитись у навички тільки через досвід їх застосування на практиці.

● Тому в умовах воєнного стану, коли посилюється потреба у забезпеченні громадського порядку
на місцях, особливого значення набуває співпраця підрозділів нацполіції з громадськими формуваннями з охорони громадського порядку та іншими громадськими об’єднаннями. А отже і залучення цих формувань до начального процесу в ОДУВС і включення курсантів до різних видів суспільно-корисної діяльності.

Розвиваючи цю тезу, А. Крупник запропонував провести на базі ОДУВС експертну дискусію на
тему: «Організація співпраці Національної поліції з громадськими формуваннями з охорони громадського порядку і державного кордону в умовах воєнного стану», до якої залучити крім курсантів та викладачів ОДУВС, представників Нацполіції, органів влади та громадських формувань з метою вироблення спільної позиції та механізмів співпраці усіх зацікавлених у забезпеченні громадської безпеки та правопорядку.

Немає коментарів:

Дописати коментар