Страницы

Напрямки роботи

Канали

четвер, 26 грудня 2024 р.

ЯК ПІДВИЩИТИ ЕФЕКТИВНІСТЬ МОЛОДІЖНИХ РАД У ПРОЦЕСІ РЕАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ: ПРОПОЗИЦІЇ ЕКСПЕРТІВ

Про проблеми молодіжних рад у процесі реалізації молодіжної політики говорили представники громадськості та влади під час експертного обговорення «Як підвищити ефективність молодіжних рад та інших консультативно-дорадчих органів у процесі реалізації молодіжної політики».

Ініціатором заходу у співпраці Центром політико-правових реформ став ОІСТ.

 Молодіжні ради як консультативно-дорадчий орган (КДО) — це форпост громадськості, який працює безпосередньо з владою, виконує низку важливих соціальних функцій. Але практика свідчить, що їхня діяльність потребує серйозного вивчення для напрацювання механізмів покращення їхньої ефективності.

Про проблеми молодіжних рад у процесі реалізації молодіжної політики говорили представники громадськості та влади під час експертного обговорення «Як підвищити ефективність молодіжних рад та інших консультативно-дорадчих органів у процесі реалізації молодіжної політики».

Захід відбувся у змішаному форматі онлайн та офлайн, в Одесі. Про діяльність молодіжних рад в області поінформувала Наталя Привалова, завідувачка сектора позашкільної освіти, виховної роботи та молодіжної політики Департаменту освіти і науки Одеської ОДА (ОВА):

«Одеська область — єдина область, де до цього часу жодного дня не працювала молодіжна рада при Одеській обласній державній адміністрації. У нас вже є розпорядження про її створення. Зараз ми перебуваємо на етапі створення ініціативної групи, яка повинна забезпечити організацію проведення перших зборів, на яких ми повинні вийти на результат щодо утворення молодіжної ради при Обласній державній військовій адміністрації».

Спікери заходу, проговорюючи ключові проблеми у реалізації молодіжної політики, виділили компетентність представників влади у релевантних до молодіжної політики питаннях.

«Вимагати високу професійну діяльність можна лише тоді, коли на місцях справою займаються добре підготовлені фахівці. Але в деяких громадах, не в усіх, люди, які відповідають за роботу з молоддю, не до кінця розуміють чим відрізняється молодіжна рада від молодіжного центру і молодіжного простору», — зауважила пані Привалова.

Про необхідність підвищення професійних компетенцій щодо роботи у напрямку реалізації молодіжної політики зауважив також Кирило Ровінський, заступник начальника Управління молоді і спорту Миколаївської ОДА (ОВА):

«Ми повинні приділяти багато уваги розвитку системи навчання, системи сертифікації молодіжних працівників. Вони повинні мати певні базові навички, певні базові знання, які будуть свідчити, що ці люди є фахівцями в галузі молодіжної політики».

Пан Ровінський поділився, що в Миколаївській області, в регіональному центрі підвищення кваліфікації, працюють над підвищенням кваліфікації чиновників щодо роботи у напрямку молодіжної політики. Окрім цього, й Управління проводить навчання й сертифікацію молодіжних працівників щонайменше один раз на рік.

Експерт також наголосив на важливості правильного сприйняття молодіжних рад і їхнього активного долучення до реалізації молодіжної політики:

«Чиновники самостійно, без участі громадськості, без участі молодіжної ради, не можуть проводити молодіжні заходи. Тому це дуже важливо розуміти, що молодіжна рада – це не додаткова робота. Це — помічники у виконані спільних завдань, що пов’язані з питаннями молоді».

Михайло Корнаков, представник Одеського Департаменту з питань внутрішньої політики, розповів про складність роботи у напрямку реалізації молодіжної політики через багатовекторність діяльності Департаменту.

«Різноманітність колегіальних органів, які працюють у межах нашого департаменту, пов’язана з тим, що, багатовекторність питань, над якими ми працюємо, потребує специфічних вирішень. Якщо ми працюємо у напрямку молодіжної політики — це один вектор. Якщо йдеться про ветеранську політику — інший тощо».

Водночас не можна, зауважив пан Корнаков, за одним принципом підходити до роботи зі всіма цими колегіальними органами.

«Досить складне питання в роботі з молодіжною радою полягає в тому, що нам обов’язково необхідно враховувати усі нюанси, пов’язані з молоддю, з учнівською молоддю, студентською молоддю, з тим, як вони співпрацюють в одній команді. І найголовніше — з результатами цієї співпраці».

Віталій Лозовий, представник районної Одеської державної військової адміністрації, член Координаційної ради з питань утвердження національної та громадянської ідентичності, зауважив на важливості збереження демократичних підходів у процесі створення та діяльності молодіжних рад.  

«Важливо перестати державній владі тиснути у питаннях створення молодіжних рад. Бо щойно певний голова громади був змушений це зробити, цю раду створювали, когось туди вписували, і все – далі це завмирало. Важливо перестати задавати вектор роботи молодіжних рад. Їх важливо на першому етапі координувати й дозволяти робити самостійні кроки».

Олександр Пакунов, голова ініціативної групи зі створення Молодіжної ради у м. Чорноморську, сертифікований молодіжний працівник, запропонував створення окремої ставки молодіжного працівника у відділах молоді й спорту:

«Це має бути окрема людина, яка має чіткі обов’язки займатися виключно молодіжною політикою. Ані питаннями спорту, ані питаннями будь-якої іншої сфери. Така людина повинна мати відповідні компетенції. Й за таких умов матиме можливість розвиватися у своїй галузі».

Координатор Мережі UPLAN у Чорноморському регіоні Андрій Крупник висловив пропозиції для підвищення ефективності діяльності молодіжних рад та інших консультативно-дорадчих органів. Зокрема, йшлося про участь останніх, згідно з їхнім профілем та специфікою діяльності, у стратегіях, планах заходів, цільових програмах на національному, регіональному та місцевому рівнях. Також – про проведення ґрунтовного дослідження консультативно-дорадчих органів в Україні, розгляд можливості уніфікації організаційно-правових форм і процедур їхнього створення та діяльності, внесення відповідних змін у їхню нормативно-правову базу.

За результатами заходу запланована підготовка рекомендацій щодо підвищення ефективності молодіжних рад у процесі реалізації молодіжної політики.

«Адже єдина формула, яка дозволяє не просто зафіксувати уже напрацьоване, а й досягти результату, розвинути його, полягає в тому, що ми маємо діяти разом»– підсумував пан Крупник. 

Захід організував Центр політико-правових реформ, Одеський інститут соціальних технологій за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN в рамках проєкту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів та не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар