Страницы

Напрямки роботи

Канали

понеділок, 10 червня 2024 р.

ПОВОЄННІ ВИБОРИ: НАВІЩО ТА ЯКИМ ЧИНОМ

6 червня в Одесі, в  Американському домі відбулося регіональне громадське обговорення питання організації повоєнних виборів в Україні.

Захід, який відбувся у змішаному очно-дистанційному форматі, організувала команда Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN на чолі із Центром політико-правових реформ.


Юлія Кириченко
, Членкиня Правління ЦППР, співголова Ради Реанімаційного пакету реформ презентувала проєкт Білої книги щодо відтермінування виборів та встановлення неможливості організації і проведення виборів на окремих територіях.

Власне бачення територіальної організації виборів представив експерт Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні Денис Ковриженко, а питання реалізації виборчих прав в умовах масової міграції в Україні висвітлив радник з правових питань Громадянської мережі ОПОРА Павло РОМАНЮК.

У жвавій дискусії, яка відбулася зі вказаних питань, узяли участь експерти Мережі UPLAN від Чорноморського регіону: голова Одеської обласної організації Комітету виборців України Анатолій Бойко, завідувач кафедри конституційного права Національного університету "Одеська юридична академія" Дмитро Терлецький, професор кафедри публічного управління та регіоналістики Інституту публічної служби та управління Національного університету "Одеська політехніка" Сергій Саханєнко та директор Одеського інституту соціальних технологій Андрій Крупник.

Зокрема, Андрій Крупник наголосив, що мета будь-яких виборів – привести органи влади у відповідність із потребами населення та вимогами часу. Але якщо через воєнний стан вибори провести неможливо, слід вжити заходів посилення відкритості і прозорості діяльності ВРУ і Президента України, а також забезпечити дієвий вплив громадян на діяльність цих вищих органів держави.

Для цього, як вважає експерт, треба невідкладно прийняти Закон "Про публічні консультацій", який застряг у Верховній Раді після ухвалення його у першому читанні в березні 2021 року. Треба створити при уряді Коордраду з питань розвитку громадянського суспільства, що передбачено указом Президента від 27.09.2021 № 487. Слід сприяти міжнародному моніторингу додержання українською владою демократичних критеріїв вступу України до ЄС та принципів доброго врядування.

А. Крупник вважає, що варто внести зміни у статтю 23-1 Закону "Про звернення громадян", яка стосується електронних петицій, аби законодавчо посилити відповідальність центральних та місцевих органів влади за реалізацію вимог електронних петицій, що набрали необхідну кількість голосів громадян.

А. Крупник запропонував лідерам громадського сектору ініціювати створення експертної коаліції, яка би разом із представниками ВРУ, КМУ та Офісу Президента зайнялася комплексним вирішенням питання більш тісного зв'язку між органами публічної влади та її першоджерелом – народом.

Немає коментарів:

Дописати коментар