Страницы

Напрямки роботи

Канали

пʼятниця, 31 травня 2024 р.

Публічне управління на деокупованих територіях: обговорення потенційних напрямів відновлення (м. Київ, 28 травня 2024 року)

«Від (де)окупації до відкритого демократичного врядування» – такою була тема конференції, організованої коаліцією громадських організацій, Конгресом місцевих та регіональних влад при Президентові України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури в межах Глобального Тижня Відкритого Уряду.

У заході взяли участь народні депутати України, представники центральних органів влади, дипломатичних установ країн-партнерів, проєктів міжнародної технічної допомоги, посадовці військових адміністрацій та ОМС, асоціацій органів місцевого самоврядування, а також науковці, експерти, громадські діячі, журналісти та інші зацікавлені особи.

Обговорювалися виклики, що існують наразі в організації та функціонуванні системи публічного управління на деокупованих територіях Донецької та Луганської областей та окреслювалися шляхи розв’язання проблем з особливим фокусом на перспективах перехідної публічної адміністрації.
Про напрями державної політики та бачення інституційного відновлення територій після деокупації говорили Державний секретар Кабінету Міністрів України, співголова Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» Олександр Ярема, перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, віце-прем'єр-міністр, міністр тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, заступники міністрів Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Мінсоцполітики.

Ключові результати комплексного дослідження викликів та бачень інституційного відновлення Донецької та Луганської областей після деокупації озвучили експертка Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Ірина Гайдучик, та директор Програми «Демократія і належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження». Олексій Орловський.

Під час панельної дискусії «Інституційне відновлення регіонів України після деокупації» свої думки представили Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, голова правління Громадської організації «Центр політико-правових реформ» Ігор Коліушко, голова Нацагентства України з питань державної служби Наталія Алюшина, посадовці Луганської та Донецької обласних державних військових адміністрацій.

Власний погляд на важливість партнерства заради відновлення деокупованих територій висловили представники громадського сектору – експерт ГО «Центр політико-правових реформ» Віталій Загайний, голова Ради з питань внутрішньої переміщених осіб при Луганській обласній військовій адміністрації Яна Любимова, виконавчий директор Громадської спілки «Коаліція «На лінії зіткнення» Андрій Грудкін.

Свою позицію з обговорюваних питань висловили також представники органів влади: Маріупольський міський голова Вадим Бойченко, начальниця Старобільської міської військової адміністрації Яна Літвінова, начальниця Шульгінської сільської військової адміністрації Наталія Петренко, перший заступник начальника Бахмутської міської військової адміністрації Олександр Марченко, голова секретаріату Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» Сергій Левчук.

У представленому на конференції дослідженні можливостей використання інструментів місцевої демократії в умовах перехідної публічної адміністрації в Донецькій та Луганській областях узяли участь представники ГО "Одеський інститут соціальних технологій" – Андрій Крупник, Алла Орлова, Лариса Шегида та Вікторія Баласанян.

У панельній дискусії за участі І. Верещук та інших представників уряду А. Крупник запропонував обов'язково включити у стратегічні плани відновлення Донбасу соціокультурну та інформаційну компоненту, так обґрунтовуючи свою думку: «ми маємо врахувати, що люди будуть повертатися додому не на будівельний майданчик і не у військову частину, а у спільноту зі своїми культурними традиціями і налагоджувати життя із місцевими жителями".

А. Крупник запропонував також внести корективи до постанови КМУ від 04.08.2023 № 812, щодо включення до Типового положення про Ради з питань ВПО за посадою представників підрозділів культури.

У конструктивній розмові з головою НАДС Н. Алюшиною А. Крупник запропонував у перелік програм навчання резерву кадрів публічних службовців для звільнених територій включити питання владно-громадської взаємодії, формування соціального капіталу і проєктного менеджменту.


Конференція проводилася в рамках реалізації проєкту «Формування концептуальних і правових засад інституційного відновлення Донбасу», який виконує ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» у партнерстві з ГО «Центр політико-правових реформ», ГО «Громадська ініціатива Луганщини» та ГО «Асоціація «Відродження та Розвиток» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Немає коментарів:

Дописати коментар