Страницы

Напрямки роботи

Канали

пʼятниця, 24 грудня 2021 р.

Прозорість державних закупівель: чи всі нарешті побачили все?

22 грудня 2021 року представники ОІСТ – директор Андрій Крупник, професор кафедри публічного управління та регіоналістики ОРІДУ НАДУ Сергій Саханенко та доцент кафедри Наталія Пироженко взяли участь у проведенні заключної конференції у форматі експертного обговорення «Актуальні проблеми моніторингу та контролю за публічними закупівлями: державний та громадський виміри».

Конференція відбулася у межах проекту «Громадянська освіта у сфері державних закупівель ‒ Civic Education in Public Procurement (CEPP)», що реалізується Асоціацією дослідників державного управління за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні (Supported by the Public Affairs Section of the U.S. Embassy to Ukraine).

Серед учасників конференції – фахівці Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, Південного офісу Державної аудиторської служби України, Територіального управління Рахункової палати по Одеській, Миколаївській, Херсонській областях; КП «Централізована закупівельна організація Одеської обласної ради»; Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області; відділу публічних закупівель Південного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні виконавчого комітету Одеської міської ради; ТОВ «Телекард-Прибор».

четвер, 2 грудня 2021 р.

Господар – це небайдужість і відповідальність

Обговоренню стану і перспектив економічного розвитку Доброславської громади був присвячений черговий візит команди проєкту «Доброславська територіальна громада – єдина заможна родина» до керівництва громади.

Цей листопадовий візит у Доброславську громаду Анжеліки Чайки та Андрія Крупника мав на меті ознайомити місцеву спільноту та керівництво громади з можливостями залучення мешканців до проєктів економічного спрямування.

Про методи та форми розвитку бізнес-середовища у громаді, способи долучення громадян як співвласників місцевих ресурсів до розвитку місцевого господарства, підвищення їх зацікавленості у результатах своєї роботи розповіла експертка Лолла Олійник.

Команда проєкту запросила Лоллу Сергіївну ‒ першу заступницю голови Всеукраїнської громадської спілки «Об'єднання народного контролю України», яка є керівницею департаменту економічного розвитку спілки і має чималий успішний досвід у сфері реалізації економічних, соціальних, екологічних, енергетичних та культурних проєктів.

Експертка в розмові наголосила: «Навчатися ефективному господарюванню ніколи не пізно, господар – це не просто економічна категорія. При розумному підході та застосуванні нових знань господар перетворюється в категорію світоглядну, його метою і сенсом стає покращення життя – свого і громади». 

 Крім того, команда проєкту ознайомила керівництво громади з одним із важливих завдань – порівнянням Доброславської громади зі спеціально відібраними громадами з інших областей, які аналогічні за складом і чисельністю населення. Оцінювання конкурентних переваг і недоліків стосується питань залучення мешканців до управління місцевими справами, створення та діяльності органів самоорганізації населення. Таке порівняння дасть можливість Доброславській громаді краще побачити власні переваги та резерви розвитку.

Проєкт «Доброславська територіальна громада – єдина заможна родина» реалізує ГО «Одеський інститут соціальних технологій» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.