Страницы

Напрямки роботи

Канали

субота, 21 грудня 2019 р.

КОМЕНТАР А.С. КРУПНИКА стосовно Методичних рекомендацій Мінрегіону щодо оцінки рівня спроможності територіальних громад

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо оцінки рівня спроможності територіальних громад
 Аналітичний звіт  
     
Добре, що нарешті з'явилися рекомендації щодо оцінювання рівня спроможності територіальних громад. Адже на жаль, ані в Законі "Про добровільне об'єднання територіальних громад", ані в урядовій Методиці формування спроможних територіальних громад немає чіткого визначення складових цієї спроможності, що не дає можливості як належно спроектувати майбутню конфігурацію громад при об'єднанні, так і оцінити спроможність вже створених ОТГ.

Прикро, що цей важливий методичний документ з'явився лише на шостому році реформування системи місцевого самоврядування. Що тепер робити, якщо за результатами оцінки деякі із вже створених ОТГ виявляться зовсім неспроможними? Адже можливості "переграти" об'єднання зараз у законі не передбачено.

Важливо, що у згаданій методиці враховані рекомендації партнера Одеської регіональної експертної мережі UPLAN – Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення, експерти якої провели в регіонах дослідження стосовно перспективності перспективних планів. Результати дослідження разом із пакетом рекомендацій було представлено Міністерству розвитку територій та громад [1]. 
         
Обласним державним адміністраціям разом із центрами розвитку місцевого самоврядування зараз залишається в оперативному режимі оцінити перспективи формування спроможних громад з числа тих 62% громад, які поки що залишаються необ'єднаними. І власне оцінити на спроможність вже створені ОТГ.
Стосовно запропонованих Міністерством методичних рекомендацій ще залишається чимало запитань щодо обґрунтованості закладених норм. Але відповіді на ці запитання можливо буде отримати лише за підсумками пілотної апробації цих рекомендацій. Адже щоб оцінити, чи вірно обрано напрямок, треба почати рухатись.
Пропонуємо керівництву Міністерства запланувати провести через певний час аналіз придатності самої методики оцінки спроможності громад. За участі експертів від асоціацій органів місцевого самоврядування та недержавних аналітичних центрів, які займаються експертним супроводом реформи децентралізації.
А.С. Крупник, експерт Асоціації, регіональний координатор мережі UPLAN, один із виконавців дослідження обґрунтованості чинної нормативно-методичної бази формування спроможних громад в межах проекту: Безперспективні "перспективні плани": як надалі об'єднуватимуться громади 




[1]Безперспективні "перспективні плани": як надалі об'єднуватимуться громади / Результати дослідження ВГО "Асоціація сприяння самоорганізації населення", 2019 / О. Колесников, А. Крупник, О. Калашнікова та ін. – Режим доступу: https://drive.google.com/file/d/1yDo1kR43kSrNxvN5Dc4Qq8aeHNJQ4KGQ/view

Немає коментарів:

Дописати коментар